Güncel

“Asıl hedef Türkiye Cumhuriyeti”

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Başkanı; Yücel Alpay Demir, ABD’yi sert bir dille eleştirdi

Yücel Alpay Demir, ABD ile yaşanan gerginlik üzerine basın açıklaması yaptı. Demir açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

Ancak; ABD Başkan yardımcısı Pence, sonra da Başkan Trump, Rahip Brunson serbest bırakılana kadar Türkiye’ye yaptırım uygulanacağı şeklinde yaptıkları talihsiz ve küstahça açıklamalara, yine Brunson vakasını bahane ederek İçişleri ve Adalet Bakanlarımız hakkında yaptırım uygulayacaklarını ilave ettiler.“Bilindiği üzere, casusluk ve terör örgütlerine yardım suçlamasıyla tutuklanan ABD vatandaşı Rahip Andrew Brunson’ın ev hapsi şartıyla tahliye edilmesinden sonra ABD-Türkiye ilişkilerinin yumuşayacağı bekleniyordu.

Buradaki asıl hedeflerinin, adı geçen bakanlarımızın değil doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti Devletinin olduğu aşikârdır. ABD, bugün dünyanın en ileri askerî veya ekonomik gücü sayılabilir, ama! binlerce yıllık bir tarihe ve medeniyete sahip Büyük Türk Milleti’ne saygısızlık edemez. 1071’de Malazgirt’te “İsfahan’da kışlayacağız” diyerek haddini aşan Romen Diyojen’e, 1176’da Miryakefalon’da küstahlığın sınırlarını zorlayan Haçlı-Bizans ittifakına, 1260’da Ayn-ı Calut’ta yenilmezliğin zirvesindeki Moğollar’a, 1915’te Çanakkale’de ve 1922’de Dumlupınar’da Siyonist-Haçlı bakiyelerine nasıl derslerini verdiysek! Doğru dürüst bir tarihe sahip olmayan Amerika’ ya ve tarih dersi zayıf olan başkanları Trump’a da derslerini veririz Evel ALLAH… Devletimizi yönetenler bu coğrafyada bağımsız bir bölge gücü olarak çok-yönlü ilişkileri oturtmanın yollarını bulmalı, tarih ve coğrafyanın bizi Türkistan, Kafkaslar, Ortadoğu olarak adlandırılan merkezi İslam dünyası ile Balkanların kavşağına yerleştirdiğini ve bu coğrafyanın hakimi olarak kalmamız gerektiğini, 19. Yüzyılda bize önce toprak bütünlüğü garantisi vererek Avrupa sistemine dâhil edip sonra parçalanma projelerini hayata geçirenleri de unutmamalıdır.

Bu vesile ile Türk Ocakları olarak, Türkiye hakkında saygısızca açıklamalar yapıp tehditler savuran ABD yetkililerini şiddetle tel’ in ediyor, içerideki farklılıklarımız ne olursa olsun Türk milletinin ezici çoğunluğu, bağımsızlığı ve millî haysiyeti söz konusu olduğunda tek vücut olmayı ve vatan için ölmeyi çok iyi bildiğini hatırlatıyoruz. Ulu önder Atatürk’ün de ifade ettiği üzere bu küstah ve had bilmezler de elbet bir gün Bu coğrafyaya GELDİKLERİ GİBİ defolup GİDECEKLERDİR.

Bu suretle karşılaşacak her türlü tehdit ve güçlük karşısında muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kanda mevcut olan Büyük Türk Milleti, devletinin ve idarecilerinin yanındadır. Türk Ocaklılar olarak bizler de devletimizin ve milletimizin izzetini, onurunu korumak için atılacak her adımı destekleyeceğimizi ilan ederiz. Büyük Türk Milleti’ne saygı ile duyurulur”

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu