Güncel

 “Atamız, çocuklarını bekliyor”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’dan Cumhuriyet’in neferlerine 10 Kasım çağrısı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yılında Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl İl Başkanı Cengiz Sarıbay bir anma mesajı yayınladı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Bir ulusun 80 yıldır bitmeyen mateminin başlangıcıdır 10 Kasım. Tüm dünyada son yüz yılının en büyük lideri olarak kabul edilen Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız 10 Kasım 1938 yılından bu yana yüreklerimizdeki ateş hiç sönmedi.

O’na duyduğumuz özlem Cumhuriyet’e ve ilkelerine her zaman sahip çıkacağımıza dair ettiğimiz yemini daha çok besledi. Yaktığı bağımsızlık meşalesini Türk İstiklali’ni ve Türk Cumhuriyeti’ni korumaya ant içmiş milyonlarca kişi içinde bulunduğu vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeden korkusuzca taşıyarak günümüze kadar getirdi. Mustafa Kemal’in Askerleri günümüzde hala O’nu ve fikirlerini kötülemeye çalışarak topraklarımızda menfaat planları yapanlarla mücadele etmektedir.

 “Atamız, çocuklarını bekliyor”

Atatürk’ü anlamak ve sevmek, O’nun fikirlerini, hayatını ezberlemek değildir, körü körüne biat etmek asla değildir. Atatürk’ü anlamak, bir ulusun bağımsızlık mücadelesinde yaşadığı acıları anlamak ve tarihten ders çıkartarak kazanılmış ulus egemenliğini düşmana bir daha teslim etme gafletine düşmemek demektir”

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu