Güncel

“Atamızı ve şehitlerimizi minnetle anıyorum”

SP Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik Atatürk’ün vefatının 80’nci yılı nedeniyle mesaj yayınladı

Çelik mesajında, “İstiklalimizin emperyalizmin kıskacına düştüğü bir dönemde; “Ya İstiklal Ya Ölüm!” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan bağımsızlık mücadelemiz coğrafyamızda emelleri olan emperyalizmin planlarını topyekûn bozmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin bağımsızlık konusundaki vazgeçilmez kararlılığını, mücadele ruhunu ve inancını arkasına alarak Türkiye Cumhuriyeti‘ni kurmuş, öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamı olarak da kabul görmüştür.

İnanıyoruz ki bugün dünyaya hakim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. Bundan bir asır evvel şartların bütün olumsuzluğuna rağmen milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur.

Aziz milletimiz bugün de insanlık için bunu başarabilecek azim ve kararlılığa sahiptir. Bu vesileyle vefatının 80. Sene-i devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu