Sanat

Ateş, kuklalarıyla İstanbul’u fethetti

Uluslararası sanatçımız Kuklacı/ Yazar Metin ATEŞ İstanbullu gençleri kendine hayran bıraktırdı

Kuklacı / Yazar Metin ATEŞ,  İstanbul Fatih’te bulunan ALPARSLAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’nde liseli gençlere yaptığı etkinlikle tam not aldı.

Müzikal ve güldürü içerikli etkinlikte büyük usta Metin ATEŞ,  İbiş ve Kukla Sanatı başta olmak üzere Başı Çeken Sahne Sanatları konulu verdiği seminer ile konferans salonunu hınca hınç dolduran kalabalığı önce bilgilendirdi.

Tanıtım ve seminerin ardından Metin ATEŞ,  müzikal kukla gösterisi ve güldürü İbiş dalında 1985’te yazdığı ve yıllardır sahnelediği İŞ ÇOK OKUMAYANA İŞ YOK isimli oyunu ile tüm izleyicilerden büyük alkış aldı. Etkinlikte Metin ATEŞ’in asistanı Mustafa GÖKSEL de kendisi ile birlikte yanında hazır bulundu.

Ateş, kuklalarıyla İstanbul’u fethetti

Büyük usta oyunun sonunda okul müdürü ve öğretmenler olmak üzere okulun yönetim kadrosu tarafından teşekkür belgesi ve plaket ödülüne layık görüldü.

Ateş, kuklalarıyla İstanbul’u fethetti

Aldığı bu ödülün ardından son derece duygusal bir konuşma yapan büyük usta Metin ATEŞ daha nice büyük başarılarla kendisinden sonra gelecek kuşaklara bırakacağı nice miraslar olduğunu gösterdi.

Ateş, kuklalarıyla İstanbul’u fethetti

Büyük usta, “Ülkemizin dört bir yanında yeni nesil minik yavrularımıza ve gençlerimize folklorumuz olan milli değerlerimizi ve sanatımızı ilmek ilmek işleyerek, etkinlik ve organizasyonlara devam edeceğiz. Ayrıca bugünkü organizasyonda emeği geçen herkese değerli okul yönetimi ve ülkem, milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Ateş, kuklalarıyla İstanbul’u fethetti

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu