Spor

Bahri Yavuz, içini döktü

KOTO Meclis toplantısı öncesi kürsüye gelen konuk konuşmacı, Kocaelispor Klübü Başkanı Bahri Yavuz, “Doğru işler yapınca çağıracağınızı biliyorduk” dedi

Kocaeli Ticaret Odası meclisinin bu ayki konuğu Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz oldu. Kocaelispor’un durumu ile ilgili kısa bilgiler veren Yavuz, Ticaret Odası üyelerine seslenerek, “Bizler kulübü devraldığımız zamanlardan itibaren kimseden gidip para istemedik bize para verin demedik, kendi imkanlarımızla bir şeyler yaptık. Bunları yaptığımızda bizleri çağıracağınızı biliyorduk ve bugün çağırdınız” diye konuştu.

KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ve oda üyelerinin katıldığı toplantıda Kocaelispor’un başkanlığına geldiği dönemden itibaren yaptıkları ile ilgili bilgi veren Bahri Yavuz, ayrıca kulübün transfer yasağı ve mevcut durumu ile ilgili kısa bilgiler verdi. Bahri Yavuz,  Ticaret Odası üyelerini sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye çağırırken, “Bizler kulübü devraldığımız zamanlardan itibaren kimseden gidip para istemedik, bize para verin demedik, kendi imkanlarımızla bir şeyler yaptık. Bunları yaptığımızda bizleri çağıracağınızı biliyorduk ve bugün çağırdınız” dedi. Toplantı sonunda ayrıca 66 KOTO üyesinden kulübe üye olmayan 55 kişi kulübe üye yapıldı.

BİZE KAYNAK VERİN YÖNETELİM DEMEDİK”

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz konuşmasının devamında, “İlk kez burada konuşma şansım oldu. Takım amatöre düştükten sonra çok büyük borç altındaydı. Kendisine ait tesisi bile yoktu. Şehrin büyük markasının fiziksel olarak imkanları yoktu. Yola çıkarken o kadar ümitsizdi ki şehir, biz bir avuç insan yönetime insan yazmak için zorlandık. Haklı olarak geçmişte birçok yönetici üyemiz yargılandı. Ulusal basına yansıyan olaylar vardı. İlk 17 kişiyi oluşturmak çok zor oldu. Başladığımız gün durum tespiti yapmak istedik ama ne kadar borcumuz olduğunu belirleyemedik. Kulüp kayıtları eskiydi ve kulübün belli bir dönemi yargılandığı için bazı belgelere el konulmuştu. 2 seneyle ilgili kayıtların yüzde 90’ına ulaşamadık. 35 yaşında bir belediye otobüsü, idman sahası olmayan bir kulüp devraldık. Biz neyi yönetmeye çalıştık onu açıklyabilmek için bunları söylüyorum. Biz 4 sene boyunca asla şikayetçi olmayacağımızı söyledik. Bütün zorlukları kendi içimizde yaşadık. Bize kaynak verin burayı yönetelim diye bir kere bile demedik. Biz güler yüzlü hizmeti yaptığımız zaman bizi çağıracaklar. Bugün çağırdınız. Gerçekten insanlara kaliteli hizmet, doğru proje sunduğunuz zaman her şey olacak” ifadelerini kullandı.

Bahri Yavuz, içini döktü

SİYASETEN YÖNETİLMEK İSTEMİYORUZ”

“Ben kendimi bildim bileli Kocaelispor taraftarıyım” diyen Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü: “38 sene bu kulübün peşinde koştum. Türkiye’de 44 şehir gördüm. Gerçekten Kocaelispor çok değerli bir marka. Bizi her yerde çok iyi karşılıyorlar. Şehir dışında büyük bir saygı var. Halkın takımı Kocaelispor dedik. Siyaseten yönetilmeyen, siyaseti kulübe sokmayan bir yapı yapmak istedik. Siyaset çok önemli ama bu yapı kulübün içine girdi mi parçalanma başlıyor. Biz halkın takımı Kocaelispor olmak istiyoruz. Siyaseten yönetilmek istemiyoruz dedik, büyüklerimiz bizi anladı. Taraftar bizi anladı. Yabancı ülkelerde komşu şehrin takımı tutulmaz. Valencia’a oturan Barcelona’yı tutmaz. Bu sadece bizim ülkemizde var. Bizim şehre aidiyet duygusunu sağlamamız lazım. Bu şehirde hiç imkanımız yokken 10 bin öğrenciye okul eşyası dağıttık. Biz bunları kendi imkanlarımızla yaptık. Ticaret Odası olarak sizin de en çok zorlandığınız konu bu. Şehre aidiyet duygusunu sağlamanız lazım.  Tesislerle ilgili birçok şey konuşuldu. 55 Bin TL’lik kredilerle tesis gelirleri Kocaelispor’a kazandırıldı. SGK borcu olmayan az sayıda kulüpten biriyiz. 94 kişilik futbolcu borçlarımız var. TFF’de kayıtlı olan. Büyükşehirde kalan birkaç milyonluk bütçesi var fakat şu an kulübün menfaati için susmamız lazım. Yüzde 75-80’lik kısım bitti. Ama biz sadece olaya kulübün transfer yasağını bitirmek için bakmıyoruz. Biz olayı kökten halletmek istiyoruz. Bu kulüp temizleniyor. Bütün borçları bitireceğiz”

toplu (2)

SOSYAL SORUMLULUK PROJEMİZ OLSUN İSTİYORUZ”

Bahri Yavuz, “Yıllarca bu kulübe emek vermiş birçok kişinin emeğinin karşılığını alamadığını biliyoruz, bunları da halledeceğiz, onların da hakkını vereceğiz, bu konuda iddialıyız. Sizlerden ricamız, bu şehirde yaşayan, kalbinde Kocaelispor’u hisseden herkesin bu kulübe üye olması lazım hep beraber yönetelim. Biz bugün varız, yarın yokuz. Gençlerimizi bugün stada yarın kulübe gönderin. Bizim her sene 3 tane sosyal sorumluluk projemiz olsun istiyoruz. Başka yerlere de gittik bize para verin demedik. Sırt çantası yaptırdık onlarla sosyal sorumluluk projesi yaptırdık.  Sizden de beklentimiz bu” dedi.

BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI ALTYAPIMIZDA OYNUYOR”

Bahri Yavuz, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Yeni stadımız Türkiye’nin en büyük statlarından biri.  Oradaki 35 bin kişiye söylenebilecek, dokunabilecek bir şeyler yapılmalı.  Benim isteğim; KOTO sponsor olsun, Şu Çılgın Türkler kitabını hediye edelim, öyle bilet verelim. Sizlerden isteğimiz ancak bu olur.  Odamız kombine, loca satışında bize destek verecektir. Yıllarca hepimizi etnik, dini birçok konuda böldüler. Bizim bölünmemiz değil birleşmemiz gerekiyor. Yerelde önce yeşil-siyah renkler etrafında birleşmeliyiz. Kocaelispor, aslında şehrin ismini duyuracak bir marka. Kocaelispor markası sizlerin mücadelesiyle ayakları yere basacak şekilde gelirse şehre çok büyük katkısı olacak.  Bu şehrin çocukları kulübün altyapısında top koşturuyor. Bu beni çok mutlu ediyor aynı mutluluğu siz de yaşayacaksınızdır”

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu