Ekonomi

Balıkta Aralık bereketi

Av yasağının bitmesinin ardından inişli, çıkışlı fiyat grafiği çizen balık, yılın son günlerinde kilo fiyatlarıyla tüketicinin yüzünü güldürüyor

İzmit Balıkhan, balık dükkanları hafta sonu müşteri akınına uğrarken, özellikle hamsi ve istavritin kilo fiyatlarının düşmesi, tüketiciyi bu balık türlerine yönlendirdi.

Eylül ayından bu yana ürünün bolluğuna göre fiyatları sürekli farklılık gösteren balıkta Aralık ayı bereketi yaşanmakta.

İzmitli balıkçı esnafı Kemal Bineklioğu, balık fiyatlarının bu hafta sonu itibariyle en uygun rakamlara gerilediğini söyledi. Bineklioğlu, “Balıktaki satış fiyatları hem tüketiciyi hem de biz satıcıları memnun ediyor” dedi.

Balıkta Aralık bereketi

İzmit Balıkhan balıkçılar çarşısında istavrit 10- 15 lira arasında satılırken, hamsi kilosu  15 liradan tüketiciye sunuluyor. Padişahların balığı olarak bilinen lüferin tanesi 25 liradan tezgahlarda yerini alırken, tekir 15, mezgit 15, sardalya 10 ve zargana 20 liradan satılmakta.

Pahalı balıklara gelince; sarıkanat 50, çinekop 40, barbun 30- 50 ve çupra 30 liralık kilo fiyatıyla tezgahlarda boy gösterdi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu