Spor

Balkan ikincisi güreşçiden Başkan Ellibeş’e ziyaret

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapılan Gençler Serbest Güreş Balkan şampiyonasında 79 kilogramda 2. olan Gölcük Belediyespor güreşçisi Abdülvasi Balta ve güreş antrenörü Rüstem Çavdar´ı makamında ağırladı

Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen gençler serbest güreş şampiyonasına Milli Takım ile katılan Abdülvasi Balta Balkan ikincisi olma başarısını gösterdi.

“GÜREŞÇİLERİMİZİN HER ZAMAN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ”

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade eden Başkan Ellibeş yaptığı konuşmada, Gölcük’te güreşe olan ilgi, başarıyı da beraberinde getiriyor. Belediye olarak bizde güreşçilerimize elimizden gelen desteği sağlamaya gayret gösteriyoruz. Ata sporumuz olan güreşin yaşatılması içinde elimizdeki imkanlar çerçevesinde sahip çıkıyoruz. Gençlerimiz spor yaparak hem zihinsel hem de bedensel gelişimi bir arada götürebilme becerisine sahip oluyorlar.

Bu şekilde gençlerimizi yönlendirdiğimiz sürece de daha güçlü bireyler ortaya çıkacaktır. Bu anlamda Balkan 2. si olan güreşçimiz Abdülvasi Balta kardeşimi tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum. Ayrıca bu süreçte ona rehberlik yapan Rüstem Çavdar hocamıza da böylesinde başarılı sporcular yetiştirmesinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu