Kültür

Başbay, Artvin gezisini değerlendirdi

Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği  Başkanı Hasan Basri Başbay geziyle ilgili açıklama yaptı

Başbay, yaptığı basın açıklamasında, “ 08.08.2018 tarihnde Artvin ve Batum’a yapılan kültür gezisinde hafızalarımızda yer alacak anılar yaşandı.

Artvin Batum Havalisi Dernekleri Ferderasyonu’nun önderliğinde yaptımız kültür gezisinde katılım gösteren değerli hemşerilerimiz gezi sonrasında çok mutlu oldu.

Atalarının yaşadığı toprakları, Artvin’in sekiz ilçesinin tamamının tarihi ve kültür alanlarını gezerek memleket hasretlerini giderdi. Batum’a dahi günü birlik gidilerek hatıralar objektiflerde yerini aldı.

Ancak gezimize mazeretleri dolayısı ile katılamayan dostlarımız, geleneksel hale getirdiğimiz kültür gezimize önümüzdeki yıl katılabileceklerini söyledi” ifadelerine yer verdi.

Başbay, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Başta sosyal proje kapsamında bizlere desteklerini esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş, Körfez Belediye Başkanımız İsmail Baran ile Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz, Karamürsel Belediye Başkanımız İsmail Yıldırım, Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez ve İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a katkılarından dolayı yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki yıl Artvin ve Batum’a gitmeyen değerli hemşerilerimle görüşmek üzere”

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu