Güncel

Başkan Doğan müjdeyi verdi

İzmit Belediyesi tarafından 10 yıldan beri düzenli olarak sürdürülen mahalle inceleme gezileri devam ediyor

Haftanın iki günü yapılan  mahalle inceleme gezisi Alikahya Fatih Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen inceleme gezisine Başkan Yardımcısı Serkan Yeğnidemir, daire müdürleri ile mahalle muhtarı Yaşar Keleş de katıldı.

Cadde ve sokakları tek tek dolaşan, vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Doğan, “10 yıldır olduğu gibi yeni yılda da mahalle gezilerimize ara vermeden devam ediyoruz. Göreve geldikten sonra Alikahya bölgesine çok hizmet ettik. Yollar, parklar başta olmak üzere yapılan hizmetlerle vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırdık. Şehrimizin en büyük kapalı pazarlarından birini bu mahallemizde yaptık. Yaptığımız yeni parkalarla,  üst yapı ve benzer çalışmalarla Fatih mahallemiz çok daha iyi.

Alikahya’mızın merkeziyle ilgili de çok düzelmememiz oldu. İzmit Belediyesi olarak bu mahallemizde olsun, Alikahya’nın diğer yerlerinde olsun, tarihinde yapılmayan hizmetler yapıldı. Mahallemizde kadınlarımız için kurs merkezleri, muhtarlık binası yaptık.  Ana caddenin dekoratif aydınlatmalarıyla mahallemiz ışıl ışıl oldu.  Alikahya’mızda her geçen gün yeni bir hizmeti daha devreye koyuyoruz. Şehrin merkeziyle olan dengesini birer birer sağlıyoruz. Şimdi bir gençlik merkezi çalışmamız var.

Bu bölgeye gençlik merkezi kazandırmak için çalışma içindeyiz. Alikahya’da her geçen gün yeni hizmetleri devreye sokuyoruz” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu