Ekonomi

Başkan Doğan pazarcı oldu

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Alikahya’da pazarcı tezgahında ürün sattı

Alikahya Fatih Mahallesi’nde yaklaşık 2 milyon harcanarak yaptırılan kapalı pazarın açılışında pazarcı önlüğü giyip tezgah arkasına geçerek satış yapan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yerli malı kullanma çağrısında bulundu.

Alikahya Kapalı Pazarı açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan,  Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim,  belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve  çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehteran gösterisiyle başlaya açılış programında konuşan Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, “Projeyi gerçekleştiren Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a pazarcılar adına çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız sayesinde İzmit’te her geçen gün kapalı pazarların sayısı artıyor ve biz pazarcı esnafı olarak çok daha çağdaş ve modern ortamlarda çalışma imkanı buluyoruz” dedi.

Başkan Doğan pazarcı oldu

 “İLHAM KAYNAĞIMIZ ERDOĞAN”
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Alikahya bölgemize 2 dönemdir çok güzel hizmetler yaptık. Pazar bizim kültürümüz, pazar sadece alışveriş yapılan yer değil, aynı zamanda komşuların birbirini gördüğü kültürel faaliyet yeri. Şehrimizin dört bir yanında başlattığımız kapalı pazar projemizi hızla sürdürüyoruz.  9. kapalı pazarımızı Alikahya’da yaptık. Alikahya’mızı diğer bölgelerden hiç geri bırakmadık. Pazarın da en güzelini yaptık Yaptığımız tüm kapalı pazarların hepsi birbirinden güzel oldu. Tamamen belediye imkanlarıyla pazar alanı yapan nadir belediyelerdeniz. Açıkta sadece 2 pazarımız kaldı. Yenidoğan ve Serdar mahallelerinde yer olmadığı için yapamamıştık. Bu mahallerimize  müjde vereyim. Pazar için yer bulduk, kamulaştırmaya başlıyoruz. Çok yakında bu mahallemize de kapalı pazar kazandıracağız. Bizim ilham kaynağımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

Başkan Doğan pazarcı oldu

“YERLİ MALI KULLANMALIYIZ”
Konuşmasında yerli malı kullanma çağrısında da bulunan Doğan, “Ülkemiz üzerine oynanan çok büyük oyunlar ve açılan savaşlar var. Millet olarak Türkiye düşmanlarını sevindirmemeliyiz. Yerli malı kullanmalıyız.  Biz, İzmit Belediyesi olarak bu hassasiyete çok dikkat ediyoruz. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. Yeni bir şey alırken yerli olmasına dikkat edelim.  Eğer bir ve beraber olup, yerli mallı kullanımına önem verirsek bu mücadelenin de galibi ülkemiz olacak” dedi.

Başkan Doğan pazarcı oldu

“OYUNLARA RAĞMEN HİZMETLERE DEVAM”
AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu da, “24 Haziran’da verdiğiniz destekten dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizlere teşekkürlerini iletmemi istedi. Sizler bize, bizler de sizlere güveniyoruz. Yapılan pazar alanı milletimizin daha insanca yaşayabilmesi için atılmış önemli bir projedir. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sadece pazar yeri değil, birçok hizmetimiz sizler için” ifadelerini kullandı.

TEZGAHA GEÇİP SATIŞ YAPTILAR

Dualarla yapılan kapalı pazar açılışının ardından Başkan Doğan, milletvekili Katırcıoğlu, pazarcı önlüğü giyerek tezgah arkasına geçip bir süreliğine satış yaptı. 80 pazarcı tezgahının  yer aldığı  Alikahya Kapalı Pazarında zabıta odası, bebek emzirme odası, bay bayan tuvaletler, bay bayan mescit, abdest alma yerleri, çay ocağı ve depo gibi alanlar yer alıyor.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu