Ekonomi

Başkan müjdeyi verdi

Doğu Kışla’daki pazar bayram sonrası açılıyor

İzmit’te yıllardır gündemi meşgul eden Perşembe ve Cumartesi pazarlarının taşınma işi bayram sonrası gerçekleşecek

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Perşembe ve Cumartesi pazarlarının 27 ve 29 Ağustos tarihlerinde Doğu Kışla’da yapılan yeni kapalı pazar alanında faaliyete başlayacağını belirterek, “Bu konuda Pazarcılar Odamız, AK Parti İl ve İlçe Başkanlarımız ile yaptığımız toplantılar sonunda her iki pazarımızın da artık yeni yerlerinde faaliyet göstermeleri kararlaştırıldı. Aldığımız yeni karara göre yaklaşık bin 500 pazarcı esnafımız daha modern ve sağlıklı ortamda faaliyet gösterecektir” dedi.

Doğan, “ Perşembe pazarı 27 Ağustos’ta Cumartesi pazarı da 29 Eylül’de yeni yerlerinde halkımıza hizmet vermeye başlayacaktır. Böylelikle şehrimizde pazarcılarımızın çok önemli bir sorunu daha çözüme kavuşmuş oluyor. Halen şehrimizin 8 ayrı noktasında kapalı pazar bulunuyor. Pazar pazarı ve birkaç küçük semt pazarı hariç bütün pazarcılarımız içerisinde her türlü sosyal donatının yer aldığı son derece modern kapalı pazarlarda faaliyet göstereceklerdir” diye konuştu.

Başkan müjdeyi verdi

Doğu Kışla’daki kapalı pazar ile ilgili olarak Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç ve Zabıta Müdürü Nihat Kaymak bir araya gelerek son değerlendirmeyi yaptı.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu