Güncel

Bayanlar Meclisi toplantı gerçekleştirdi

Kent Konseyi Bayanlar Meclisi’nin Kasım ayı toplantısında, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bayanlar meclisi üyeleri ile bir araya geldi

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen toplantıya, Gölcük Belediyesi Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Gölcük Bayanlar Meclisi Başkanı Nurten Turnalı ve Kadınlar Meclisi üyeleri katıldı.

Toplantıda ilçedeki gelişmeler ve belediye hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Ayrıca Gölcük Belediyesi Kadınlar Meclisi üyelerinden yöneltilen sorulara cevap verilerek, üyeler aydınlatılmaya devam edildi.

PROJELER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Başkan Ellibeş, Gölcük’te yapımı devam eden ve tamamlanan projeler hakkında Bayan Meclisi üyelerini bilgilendirdi. Migrosun önceden bulunduğu alana büyük bir devlet hastanesi yapılacağını bununla ilgili çalışmaların devam ettiğini, ayrıca Yalı Evleri, Erikli Tepe Tabiat Parkı ve Yeni Mahalle Kapalı Pazar Yeri, mahalle konağı projelerinin tamamlanarak hizmete girdiğini söyledi.

Bunun yanında Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Yeni Sanayi sitesi inşaatı tamamlanarak dükkan sahiplerine anahtarlarının teslim edildiğini sözlerine ekledi. Ayrıca Sivritepe mevkiinde Başbakan Binali Yıldırım’ın temel atma töreni ile yapımına başlanan 541 konutun ve Değirmendere Kapalı Pazar Yeri, otopark ve kültür merkezi inşasının devam ettiğini dile getirdi.

BAYANLAR MECLİSİ ÇALIŞMALARINI DESTEKLİYORUZ”

Gölcük Bayanlar Meclisi Kasım ayı toplantısında konuşma yapan Başkan Ellibeş, “Bizim Kent Konseyi yapılanmasıyla ilgili samimi irademizi herkes biliyor. Geldiğimiz ilk günden itibaren Kent Konseyi yapılanmasında Türkiye’de örnek bir alt yapıyı oluşturduk. Yerel Gündem 21 başlığı altında başlamıştı bu yapılanma. Zaman içerisinde yasal düzenlemelerle Kent Konseyi statüsüne kavuştu. Kent Konseyi’nin altlıklarından da Gençlik Meclisi, Yaşlılar Meclisi, Bayanlar Meclisi gibi birtakım meclisler meydana geldi. Bu meclislerden de en aktif çalışanı Bayanlar Meclisimiz. Hem Gölcük’te, hem Kocaeli’de, hem de Türkiye’de birçok projemiz örnek gösterilmiştir.

Bayanlar Meclisi toplantı gerçekleştirdi

Bu nedenle ben bu oluşumu gönülden destekliyor ve sahipleniyoruz. Yerel yönetimler olarak halkımızın bütün ihtiyaçlarını samimi bir şekilde mevcut yasalarımız el verdiği müddetçe karşılayan bir kurumuz. Bunu da halkımızla beraber, onlarla iç içe bir şekilde yapmak mecburiyetindeyiz. Bu kapsamda bayanlar meclisimizin çalışmalarını destekliyoruz. Bundan sonra da Gölcük’ü bayanlarımızla birlikte güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bayanlar Meclisi toplantı gerçekleştirdi

Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı da, “Gölcük Kent Konseyi olarak her zaman bize destek olan bir Belediye ile çalışıyoruz. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Kent Konseyi olarak birçok projemiz devam ediyor. Desteklerinden dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu