Turizm

Bayram tatilinde ilk tercih Antalya

Bayramda tatilcilerin yüzde 90’ı yurt içinde tatil yapacak. Tatilciler sırasıyla Antalya, Bodrum, Ayvalık, Fethiye ve Marmaris’e gidecek

Araştırmaya göre katılımcıların hayalindeki tatil yeri Maldivler olurken, en çok tercih edilen yurt dışı destinasyonu ise Yunanistan çıktı.

Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight, geleneksel ‘Bayram Tatili Tercihleri’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre bu yıl 9 gün olarak belirlenen Kurban Bayramı tatilinde katılımcıların yüzde 90’ı yurt içinde tatil yapacak. Tatilciler yurt içinde en çok Antalya, Bodrum ve Ayvalık’a gidecek. Araştırmada yurt dışında en çok tatil yapılmak istenen destinasyon ise Maldivler çıktı. Ancak tatilcinin hayali Maldivler olsa da gerçekte bu bayram en çok Yunanistan’ın Mikanos Adası ve Thassos Adası tercih edilecek.

YÜZDE 30’U AİLE ZİYARETİNDE

Katılımcılara bayram tatilini nasıl değerlendireceği sorulduğunda yüzde 43’ü tatile çıkacağını, yüzde 23’ü evinde dinleneceğini, yüzde 30’u ise ailesi ile olacağını belirtti. Tatile çıkacak katılımcıların yüzde 90’ı ise tatilini yurt içinde değerlendirecek.

Bayram tatilinde ilk tercih Antalya

TATİLCİLERİN YURT İÇİNDE TERCİHİ ANTALYA VE BODRUM

Yurt içinde tatile çıkacak katılımcıların tercihlerinin yüzde 15’i Antalya olurken, yüzde 12’si Bodrum, yüzde 9’u Ayvalık ve Fethiye, yüzde 8 ise Marmaris çıktı.

YUNAN ADALARI İLK TERCİH

Bayramda tatilini yurt dışında geçirecekler ise soluğu komşuda alacak. Uygun fiyatlar ve vizesiz geçiş avantajına sahip Yunan Adaları yurt dışı tatilinde ilk sırayı alıyor. Mikanos ve Thassos Adaları’nı Paris, Roma, Barcelona, Venedik ve New York izliyor.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu