Sağlık

Bayramda da ürettiler

Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Alanı Üretim Tesisi Kurban Bayramı’nda da çalıştı

Özellikle pandemi sürecinde önemi çok iyi anlaşılan meslek liseleri yeni imajlarıyla üretmeye devam ederek hem ülke ekonomisine büyük katkı veriyor hem de öğrencilerin kendi harçlıklarını çıkarmalarını sağlıyor. Aldıkları 15 ton sıvı sabun, el dezenfektanı ve yüzey dezenfektanı siparişlerini yetiştirmeye çalışan Hereke Nuh Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencileri Kurban Bayramı’nda da çalışarak üretime devam etti.

Tonlarca ürün üreterek piyasaya sunan öğrenci ve öğretmenler, üretmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Kimya Teknolojisi Alan Şefi Muzaffer Oğuz, “Ekibimde yer alan öğretmen ve öğrenciler hiçbir zaman fedakarlıktan kaçmıyor. Üretmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu nedenle emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bayramda da ürettiler

Okul Müdürü Mehmet Oğuzhan Erdem de, “Kimya Teknolojisi Alanı Üretim Tesisimiz bu güne kadar yaklaşık 30 ton üretim gerçekleştirdi. Yurdumuzun bir çok yerinden siparişler alıyoruz. İlginin yoğun olması,ürettiğimiz ürünlere güvenilmesi, alanların yeniden sipariş geçmesi bize büyük mutluluk veriyor. Öğrencilerin bir önceki yıla göre Kimya Teknolojisi Alanını tercih etmelerinde % 300 artış oldu. Üreterek ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ediyorum” diye konuştu..

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı