Siyaset

“Belediye adeta mirasyedi”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Kaya, “Belediyenin arsa satışlarıyla gündeme gelmesi bizi rahatsız ediyor” dedi

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Çayırova Belediyesi’nin 17.09.2018 pazartesi günü yapacağı arsa satışını eleştirerek, “Çayırova Belediye sürekli olarak arsa ve dükkan satışları ile gündeme gelmesi bizi rahatsız ediyor” diyerek, “Adeta miras yedi gibi belediyenin nesi var, nesi yok  ucuz , pahalı, olup, olmadığına bakmadan, hukuka uygun olup, olmadığına bakmadan satılması doğru değildir” diye eleştirdi.

“KİMSE BELEDİYEYE GÜVENMİYOR”

Belediyenin bu denli büyük çaplı arsa ve dükkan satışları yapmasına rağmen vatandaşın belediyeye güvenmediğini belirten İlçe Başkanı Kaya, “Nitekim kısa bir süre önce belediyenin düzenlediği  kent park içerisinde yer alan 46 dükkanın satış ihalesine hiç kimse katılmadı bir kişi dahi dosya almadı. Şimdi ise Belediye 17.09.208 günü Belediye Başkan yardımcısı Refik Tartar ve Özel Kalem Müdürü Cengiz Gürkan’ın yakınların aldığı arsalar ile gündeme gelen Şekerpınar 5. Bölgede 10 adet kıymetli arsayı satışa çıkartıyor” dedi.

“Belediye adeta mirasyedi”

“SATIŞLAR YARGIDAN DÖNECEKTİR”

Kaya, “Arsa satışının yapılacağı 5. Bölgede arsa satışlarını tartışmalı olduğunu, buna rağmen belediyenin bir taraftan Belediyeye ait arsaları satarken diğer taraftan bölgenin imar durumunu değiştirmek için meclise getiriyor, bu bir çelişkidir kabul edilemez. Nitekim bölgede yaşanan mağduriyetlerden dolayı yargı süreci devan etmek te son olarak Kocaeli 1. Bölge idare mahkemesi açılan bir davadan dolayı yürütmeyi durdurma kararı vermiş dava devam etmektedir. Dava sonucunda 5. Bölgedeki tüm uygulamanın iptal olacağı bu sebepten ihaleye katılarak arsa alalar da önümüzdeki süreçte sıkıntı yaşayacak” diye konuştu. İlçe Başkanı Selahattin Kaya, bütün bu konuların yargıya taşınacağını belirtti.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu