Siyaset

 “Beni sizlere emanet ettiler”

CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Cengiz Çakar “İlk olarak gittim annemin elini öptüm, abimin ve yakın dostlarımın olurunu alarak sizin karşınıza çıktım, beni size emanet ettiler” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit Belediye Başkan aday adayı Cengiz Çakar İzmit İlçe Binası önünde düzenlediği açıklama ile adaylığını kamuoyuna açıkladı. Çok sayıda partilinin olduğu açıklamaya CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, eski milletvekili Bekir Yurdagül de katılırken programda konuşan İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “CHP bayrağını bugün görüldüğü üzere BELSA’ya dikeceğiz. Bu tablo özlenen bir tabloydu. Biz bu heyecanı bu tabloyu gördükten sonra söyleyecek fazla bir söz yok. Cengiz Çakar abimiz size projeleri ile kendisini tanıtacak” dedi.

“ADAY YOKLAMASI GEREKİYORDU”

Daha sonrasında söz alan İzmit İlçe Başkan aday adayı Cengiz Çakar, “ İzmit adaylığını uzun süredir düşünüyordum. Benim bu konuda aday belirleme konusunda görüşlerim vardı ve hala bu devam ediyor. Önce tüm üyelerle aday olacak arkadaşlarımızla aday yoklaması yapılması lazımdı. Buradan çıkacak 4 adayın belirleyeceği anket firması ile İzmit’i 50 bin kişiye sorulmasını talep ettim. Bunu İl ve İlçe Başkanımla milletvekilleriyle paylaştım. Örgütüm gereken girişimleri yaptı. Biz CHP olarak Genel Merkezde bizim üstümüzde kararların verildiğini biliyoruz. Yöntem ne olursa olsun benim vazgeçme şansım yoktu. Benim adaylığım için birçok arkadaşımın isteği oldu” diye konuştu.

 “Beni sizlere emanet ettiler”

“BELSA’YI GERİ ALACAĞIZ”

“Ben gönül dostlarımın isteklerini karşılıksız bırakmama, partimizi bu zor dönmede adaysız bırakmamak için aday oldum” diyen Çakar, “ Benim dışımda da adaya adayı olan arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Ben rakiplerimi hataları veya eksiklikleri üzerine bir görüş kurmadım. İlk olarak gittim annemin elini öptüm, abimin ve yakın dostlarımın olurunu alarak sizin karşınıza çıktım, beni size emanet ettiler. Adaylık bana nasip olursa kimsenin tek başına bir şey yapamayacağını biliyorum. Projelerimizi ortak akıllan birlikte yapacağız ben herkesin adayıyım hep birlikte yöneteceğiz. BELSA’yı hep birlikte geri alacağız” ifadelerini kullandı.

 “Beni sizlere emanet ettiler”

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu