Sağlık

Bilim Adamları ve Mucitler Neutec’te

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleşen ziyarette karşılıklı istişareler yaptıklarını ifade eden Başkan Yusuf Uygur, Haşim Yücel'den firma ve çalışmaları hakkında bilgiler edindi

Bilim Adamları ve Mucitler Genel Merkez Başkanı Yusuf Uygur, derneğin Ticaret Kurulu Başkanı olan SDG Mühendislik Mikron Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Turit ile birlikte Neutec İlaç Fabrikası Genel Müdürü Haşim Yücel’i 1. OSB’deki çalışma ofisinde ziyaret etti.. Başkan Uygur yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Karşılıklı projeler hakkında görüş ve fikir alışverişinde bulunduk. Ülke menfaatlerini gözeterek, Kızılay’a tırlar dolusu hibe şeklinde ilaç yardımında bulunduklarını belirttiler. Sayın Haşim Yücel, buluş yapan insanlara karşı ilgi duyduğunu ve derneğimize gelerek üyelerimizle tanışmak istediğini söyledi. Bizi misafir ettiği ve olumlu yaklaşımlarından dolayı da kendisine teşekkürlerimizi sunarak derneğimize davet ettik.”

Sakarya’dan tüm dünyaya ilaç tedariki

Genel Müdür Haşim Yücel, 2007 yılında Sakarya’nın Arifiye ilçesinde üretim tesisinin kurularak sektör de faaliyete geçtiğini ve tüm dünyaya yüksek kalite standartlarında yenilik üzerine ilaç üreterek ihracatta bulunduklarını kaydetti. 2013 yılında ek üretim tesisini açtıklarını söyleyen Yücel, %100 yerli sermayesiyle Türkiye’deki ilaç üreticileri içerisinde saygın bir konuma eriştiklerini belirterek; “6 bini açık olmak üzere toplam 40 bin metrekarelik bir kampus içinde, 2 farklı tesiste 145 tür ilaç üretiyoruz. Bunun 500’e yakını patentli ürün. Neutec firmamızda 200’ü teknik personel olmak üzere toplam 527 kişiye istihdam sağlıyoruz. Kare kod sistemine geçtik. Bu sistemle her ilacın kodu farklı olup, sahte ilaç satışlarının da önüne geçmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı