Yaşam

Bisikletler başkan Doğan’dan

Yaklaşık beş yılda 2 bin 674 öğrencinin bisiklet hayalini gerçekleştiren Başkan Doğan, bu yıl da çocuklara bisikletlerini teslim etti

Kandıra Kapalı Spor salonunda düzenlenen bisiklet dağıtım töreninde 485 öğrenci büyük sevinç yaşadı.   Törene İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yıldırım,  muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.

 

Bisikletin dağıtıldığı töreninde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Bizim zamanımızda bisiklet hep hayaldi. Ama bugün en kaliteli bisikletleri Kandıra’daki yavrularımızla buluşturuyoruz. Bizim gördüğümüz eksiklikleri yavrularımız görmesin istiyoruz.  Bu proje Türkiye’de ilk olarak İzmit’te başladı.   Her yıl orta okul 1. sınıf öğrencilerine bisiklet dağıtıyoruz, 8 yılda dağıtılan bisiklet sayısı 80 bin oldu. Belediye Başkanımız Ünal Köken Kandıra’da da bu projeyi birlikte uygulamayı talep etti. Bizler de kabul ederek binlerce öğrencimizi sevindiriyoruz.

Beş  yıldır birlikte Kandıra’daki çocuklarımızın da bisiklet hayallerini gerçekleştiriyor. Okullarımız 15 yıl öncesinden çok daha iyi. Daha yapacak çok işimiz var. Yeter ki desteğinizi esirgemeyin. Bu bereket devam edecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz bizim ilham kaynağımız. Güzel bir ekibin burada uygulayıcılarıyız.  Bisikletler çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

Bisikletler başkan Doğan’dan

Bisiklet sevicinin yaşandığı etkinlikte Başkan Doğan’a teşekkür eden Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken de  “Yavrularımıza bu heyecanı, bu güzellikleri yaşatan bu projenin mimarı, kıymetli ağabeyimiz Dr. Nevzat Doğan’dır. Bizim böyle bir bütçemiz yoktu ama Nevzat ağabeyimiz vardı. Allah kendisinden razı olsun. Orta okul 1. sınıf öğrencilerimizin hepsine 5 yıldır bisiklet dağıtıyor. Kandıra’mıza milletimize, çocuklarımıza, ne hizmet getirilmesi gerekiyorsa, nerden alınacaksa almaya hazırım. Biz buralara keyif yapmak için değil, Kandıra’mıza hizmet etmek için geldik” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu