Güncel

Bütün Zaferlerin Anası “30 Ağustos 1922”

ADD İzmit Şube Başkanı Kavaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz mesajında şunlara yer verdi:

“26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Büyük Türk Ulusunun çelikleşmiş iradesi olan, kahraman Türk Ordusunun zaferiyle sonuçlanan, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yılı tüm ulusumuza kutlu olsun.

Dünyanın en büyük devrimcisi, en büyük siyaset adamı ve ulusumuzun Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, bu toprakları bize VATAN yapan tüm kahraman evlatlarımızı bir kez daha minnetle, sevgiyle ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

30 Ağustos, Emperyalizmin tarihi boyunca yediği en büyük darbe, uğradığı en büyük yenilgidir. Kazanılan bu zafer, yazılan bu destan, Başkomutanlığın, kahramanlığın ve fedakârlığın yeniden tanımlanmasını zorunlu kılmıştır. Ezberler bozulmuş, işgal altındaki Uluslara rehber olmuştur.

Türk Ulusunun başkomutanı, başöğretmeni, en büyük siyasetçisi, devrimcisi, Mustafa Kemal ATATÜRK kazanılan bu büyük zafere, yaşamı boyunca yenilerini eklemiştir. En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyetini kurmuş, eğitimde, adalette, sağlıkta kısacası hayatın her alanında batının yüzyıllara sığdıramadığı devrimleri gerçekleştirmiştir.

Çok zor ve imkansız denecek koşullarda kazanılmış bu zaferin, Cumhuriyetin ve tüm bu değerlerin farkında olarak diyoruz ki; Tehlike nereden ve nasıl gelirse gelsin, ister etnik kalkışmadan, ister din ve mezhep kaynaklı gerici ve irticai kaynaklardan gelsin, ister açık, ister gizli işgalle gelsin, 26 AĞUSTOS 1922 deki RUH ve İNANÇLA, ATAMIZIN yol göstericiliğinde yine bertaraf edileceğinden kimsenin kuşkusu olmasın.  En temel varlık nedenimiz budur, sonsuza kadar da böyle kalacaktır”

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu