Spor

Büyükakın’dan su sporlarına destek

Kocaeli Yelken Kupası yarışlarını izleyen Başkan Büyükakın, Kocaeli’nin spor sporları merkezi olmaya aday bir şehir olduğunu söyledi

‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonu kapsamında düzenlenen ve desteklenen etkinliklerle şehrin spor kültürünü ve marka değerini geliştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyüakın, Kocaeli’de gerçekleşen sportif organizasyonlarda da sporcuları yalnız bırakmıyor.

Büyükakın’dan su sporlarına destek

Kocaeli Yelken İl Temsilciliği’nin Darıca Bayramoğlu’nda düzenlediği Kocaeli Yelken Kupası yarışlarını izleyen Başkan Büyükakın, ‘Yelkenler fora’ diyen sporcuların heyecanına ortak oldu. 30 Ağustos Zafer Bayram’ı etkinlikleri çerçevesinde Darıca Balyanoz Koyu’nda gerçekleşen yarışlara Kocaeli’den lisanslı 41 sporcu Optimist, ILCA 4, ILCA 6 sınıflarında mücadele verdi. Keyifli ve bir o kadar da kıran kırına geçen müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık verdi.

Büyükakın’dan su sporlarına destek

“SU SPORLARININ MERKEZİ OLMAYA ADAYIZ”

Ödül töreninde sporcuları kutlayan Başkan Büyükakın, Kocaeli’nin spor sporları merkezi olmaya aday bir şehir olduğunu söyledi. Başkan Büyükakın, “Ben Kocaeli’nin su sporlarının merkezi olması hayaliyle yanıp tutuşuyorum. Sizden de destek istiyorum. Yelken için, kürek için, açık su şampiyonaları için sizler de bize destek verin. Kocaeli su sporlarının merkezi olmaya aday bir şehirdir.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bütün imkânlarımızı seferber etmeye hazırız. Sizleri bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

 “ŞANSLIYIZ, ÇÜNKÜ TAHİR BAŞKANIMIZ VAR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin su sporlarına verdiği destek ve çalışmalardan bahseden Kocaeli Yelken İl Temsilcisi Tahir Tarım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etti. Tarım, “Bu yıl Haziran ayında yapılan geleneksel Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yelken Trofesi Yarışları ve Su Sporları Festivali ile hali hazırda tesis ve benzeri çalışmalar çok önemli yatırımlardır. İlimiz ve yelken camiamız çok şanslı. Çünkü su sporlarına, dolayısıyla denize, doğaya, çevreye, ulaşıma, sağlığa ve gençliğe önem veren bir başkanımız var. Kendisine tüm Kocaeli yelken ailemiz adına teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu