Siyaset

Çakar, “Önce tasarrufu sağlayacağız”

CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Cengiz Çakar, projelerini internet gazetecileriyle paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmit Belediye Başkan adayı olan Cengiz Çakar, İnternet Gazeteleri Derneği’ni belediye meclis üyesi aday adaylarıyla birlikte ziyaret etti.

SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK

Dernek Başkanı Soner Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri Mecit Ünal, Yusuf Ünel ve Bülent Karagöz’ün konuğu olan Cengiz Çakar, göreve geldiklerinde yapacaklarını dile getirdi.

Öncelikle sosyal demokrat belediyeciliği yeniden İzmit halkıyla buluşturacaklarını söyleyen Çakar, belediye harcamalarında tasarrufu her zaman ön planda tutacaklarının altını çizdi

“LÜKS TÜKETİMİNİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Belediye bünyesinde hizmet veren şirketlerin mevcut yönetim tarafından denetlenmediğini ve başıboş bırakıldığını ileri süren Çakar, “Seçildiğim takdirde öncelikle bu şirketlerin denetlenmesini sağlayacağım. Lüks araç kullanımının ve lüks tüketimin önüne geçeceğim” dedi.

“PARTİ AYRIMI GÖZETMEYECEĞİZ”

Parti ayrımı gözetmeyeceklerini de belirten CHP İzmit Belediye Başka aday adayı Cengiz Çakar, “Belediye hizmetlerini yerine getirirken parti farkı olmadan, deneyimli kadrolarla çalışacağız” diye konuştu.

“TARIMA DESTEK VERECEĞİZ”

İzmit’te tarımı da göz ardı etmeyeceklerini ifade eden Çakar, “Tarımı destekleyen politikalar üreteceğiz. Buna ilişkin projelerimiz var. İmkanlar dahilinde çalışmalarımız olacak” dedi.

“TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Tarihi değerlere de sahip çıkacaklarını söyleyen Cengiz Çakar, “İzmit’i altı ve özellikle Çukurbağ Mahallesi buram buram tarih kokuyor. Bu bölgede istimlak yapılarak tarihi değerleri ortaya çıkartacağız, Ancak İzmit Belediyesi’nin bütçesi belli. Büyükşehir’in desteği ile bunu başaracağımıza inanıyorum” açıklamasını yaptı.

“HALKEVİNİ RESTORE EDECEĞİZ”

CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Cengiz Çakar, İzmit’in sembollerinden biri olan Halkevi ile ilgili düşüncelerini dile getirerek, “Mevcut yönetimce unutulan Halkevi binasını restore edeceğiz. Halkevi binasının Kartepe’den hatta uzaydan görünmesini sağlayacağız” diye konuştu.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu