Siyaset

Çakar’dan seçim bildirgesi

CHP İzmit Belediye Başkan aday adayı Cengiz Çakar, 22 maddelik seçim bildirgesi yayınladı

CHP’den İzmit Belediye Başkan aday adayı olan Çakar, “İzmit’imizin bireysel yurttaşlarının manevi, kurumsal yurttaşlarının maddi ve manevi katkılarıyla layık olduğu zirveye yükseltecek GÜVENLE geliyoruz” dedi.

Çakar’ın bildirgesinde şunlar yer aldı:

1- Sadece belediye yönetmeye değil, Türkiye ‘ye model olmak için geliyoruz.

2- Sadece siyasetin değil, hizmet ve üretimin GÜLEN ve GÜLDÜREN yüzü olacağız.

3- İzmit’imizi yönetecek kadrolarımızı seçerken, yöntem, kayırma,  ahbap çavuş ilişkisi değil, ehliyet ve liyakata dayalı bir anlayışımız olacak.

4- Ayrıştıran değil, ötekileştirmeyen; ortak değerleri öne çıkarıp bu değerlere saygı duyan, İzmit önceliği olan bir anlayışı hakim kılmak için geliyoruz.

5- Ben bilirim ile değil, “Bir bilenler meclisi“ ile istişareli, çoğulcu ve akılcı bir anlayış ile; BAŞKAN TEK ADAM DEĞİL; ÖNDER OLUR MANTIĞI ile geliyoruz.

6- Ulaşılabilir, rakiplerimizin hataları ve eksikleri üzerine yoğunlaşan değil, onlardan daha çalışkan, cesur, dürüst ve üretken olmak için geliyoruz.

7- Ekonomi, sağlık, ulaşım, eğitim, turizm, yönetim ve yapı teknolojisi ile ilgili projelerimizi, sivil toplum dinamikleri temsilcileri ve en yetkin liyakat sahibi isimlerin katılımıyla oluşturmaya geliyoruz.

8- Oy kaygısı olmadan eşit hizmet götüren, sadece, çocuklara, yaşlılara, engelli vatandaşlara ve yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık için geliyoruz.

9- Kentin rantlarını yandaşa değil, rantı yaratan İzmit halkına harcamak için geliyoruz.

10- Yeşil alanları koruyan, çoğaltan halkımızı doğa ile buluşturmak için geliyoruz.

11- İzmit’in Ankara’dan daha zengin olduğunu öne çıkaracak, üretim ve katılım anlayışıyla geliyoruz.

12- Halka yük olmayacak kaynak yaratma çözümleriyle geliyoruz.

13- Şeffaf, denetime açık hesap verilebilir olmalı bilinciyle geliyoruz.

14- Uluslararası bağımsız denetim kuruluşları tarafından mali ve performans değerlendirmesine inanan, sonuçlarını çekinmeden İzmitli hemşerilerimizle paylaşabilecek cesaretle geliyoruz.

15- İzmit’imizin bireysel yurttaşlarının manevi, kurumsal yurttaşlarının maddi ve manevi katkılarıyla layık olduğu zirveye yükseltecek GÜVENLE geliyoruz.

16- Kenti; kültür, sanat ve spor dünyası ile buluşturarak, birlikte yaşam kültürünü kurumsallaştırmak için geliyoruz.

17- Kentte yaşayanlar ile kırsalda yaşayanlar arasında ekonomik ve sosyal işbirliğini sağlamak, üretim ortaklıklarını sağlamak için geliyoruz.

18- Sadece insan haklarını değil, kentte yaşayan tüm canlıların yaşam haklarını korumak ve savunmak için geliyoruz.

19- Dünyanı dört bir yanındaki kardeş şehirlerle ilişkilerimizi canlı tutarak everensel bir kent olmak için geliyoruz.

20- Bölgemizde yüksek oranda görülen kanser, uyuşturucu ile terfikten sağlığa tüm sorunlara akılcı ve somut çözümler üreterek, çocuklara, gençlere, yaşlı ve engellilere yeşil alan içerisinde KAMPÜS projelerimizle geliyoruz.

21- Bölgemizin GSMH büyük pay alan ve İzmit’in kurumsal yurttaşları saydığımız kuruluşlarından hemşerisi oldukları İzmit’in kültürüne ve sosyal hayatına katkılarını teşvik edecek projelerle geliyoruz.

22- Örgütümüzün deneyimleri isimleri , sivil toplum dinamiklerinin uzman ve liyakatlı isimleri ve ULUSAL BAĞIMSIZ EKONOMİK SOSYAL  KONSEYİ ile geniş katılımlı çalışma grubuyla ortak akıl ve istişare ile “ ÇATI PROJELERİMİZİ” değerlendirip, fonlayıp, bütçelendirip ve planlayarak Halkımızın karşısına ORTAK SÖYLEM ile geliyoruz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu