Güncel

Çalışkan’dan CHP’ye veda ziyareti

Eskişehir’e tayini çıkan ESM Kocaeli İl Başkanı Yener Çalışkan, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimini vedalaşmak üzere ziyaret etti

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, İl Saymanı Naim Keskin, İl Bilişim Sorumlusu Metin Düzgün, İl Başkan Yardımcıları Selim Yıldız, Hasan Akar, Suca Omurca, Seda Oral, Merih Kuruçelik ve Ali Yapa’nın yer aldığı ziyarette konuşan Yener Çalışkan Kocaeli’de yaşadığı dostlukları hiç bir zaman unutamayacağını söyledi.

“CHP’NİN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM”
Çalışkan, “Sendikal mücadelenin hep içerisinde oldum ama siyasetinde hep içerisindeydim, olmaya da devam edeceğim. Mücadeleme bundan sonra Eskişehir’de devam edeceğim orada da bir kardeşiniz olduğunu lütfen unutmayın. Kocaeli beni ben yapan yer oldu. Buradan hem memnun hem buruk ayrılıyorum. Çünkü burası işçinin, emekçinin kenti. Kentte farklı şeyler olsun istiyorum. Artık belediyeler gerici zihniyetlerin elinden kurtarılsın. Önümüzde yerel seçimler var. Umarım ki başarılı olursunuz ve Kocaeli’yi hak ettiği yere taşırsınız. CHP’nin başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

“BİRLİKTE ÇOK KERE MÜCADELE ETTİK”

Ziyaretinden ötürü Çalışkan’a teşekkür eden CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Yeni yaşamında, yeni işinde Yener arkadaşımıza ve ailesine mutluluklar diliyorum. Burada bulunduğumuz süre içerisinde sendikal anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin emek harcayan bir parti olması sebebi ile birlikte çok kere mücadele ettik. Zaman zaman fikir ayrılıklarımız olmuş olabilir ama her zaman saygıyla, sevgiyle bir birimizi koruduk, kolladık. Kendisi çok sevdiğimiz bir kardeşimiz. Bir kez daha nezaketinden dolayı Yener Çalışkan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu