Moda

Çay Derisinden Gelen Şıklık

Çevreci ve inovatif koleksiyonlarıyla sürdürülebilir modanın Türkiye’deki öncülerinden olan DeFacto, vegan deri koleksiyonlarına bir yenisini daha ekledi

Sürdürülebilirlik çatısı altında yaptığı çalışmalar ile hazır giyim sektörüne öncülük eden DeFacto, döngüsellik sağlayan ve karbon ayak izini azaltan üretim süreciyle ortaya çıkan çay derisini koleksiyonlarına taşıyor. Bitki bazlı kumaşlara koleksiyonlarında yer veren DeFacto, Çaykur iş birliği ile yüzde 100 yerli çay bitkisinden elde edilen Wastea kumaşından üretilen derilerle moda dünyasına yeni bir soluk katıyor. En ekolojik bitkiler arasında yer alan çayın üretimi aşamasında ortaya çıkan halinin deriye dönüştürülmesiyle elde edilen kumaşlar çay atıklarının yeniden değer kazanmasına olanak sağlıyor. Bu kumaşlar aynı zamanda yüzde 97 oranında doğada geri dönüşüme girebiliyor.

Çay Derisinden Gelen Şıklık

Trendleri takip etmek isteyen herkese birbirinden özel seçenekler sunan DeFacto, her geçen gün moda dünyasına bir yeniliği daha katmaya devam ediyor. Son dönemlerde yükselişe geçen denim trendiyle harmanlanarak oluşturulan vegan kumaşlarla tasarlanan çanta ve sandalet modellerinde, taba rengi kullanıldı. Kullanış rahatlığı da sunan modeller, şıklığını tamamlarken zamansız parçaları tercih edenlere alternatifler sunuyor. Kapsül koleksiyon olarak satışa sunulacak ürünler, seçili mağazalarda, www.defacto.com.tr ve mobil uygulamada moda severlerle buluşacak.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu