Güncel

Çeker, hak mahrumiyetini Başhekim Nalbant’a aktardı

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Nalbant’ı makamında ziyaret etti

Çeker, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Nalbant’ı makamında ziyaret etti. Başkan Çeker, kurum çalışanı ve sendika üyesi olan sağlık çalışanının yaşamış olduğu sıkıntı ve hak mahrumiyetini Başhekim Nalbant’a aktardı. Gerçekleştirilen ziyaretten her iki taraf da memnun kaldı. Başhekim Nalbant ziyaret için Çeker’e teşekkür etti.

“SENDİKA OLARAK SORUNLARI DİYALOG İLE ÇÖZME TARAFTARIYIZ”

Çeker ziyaret sonrası yapmış olduğu açıklamada, “Kurum çalışanı ve sendikamızın üyesi olan sağlık çalışanının sendikamıza iletmiş olduğu sorunla ilgili Başhekim Nalbant’a yapmış olduğumuz ziyareti önemsiyoruz. Sendika olarak sorunları diyalog ile çözme taraftarıyız. Çalışanların haklarının ve çalışma barışının korunması yönünde anlamlı bir ziyaretti” dedi.

“HUKUK’A UYGUN OLARAK KURUMUN YÖNETİLMESİ TARAFTARIYIZ”

Açıklamalarını sürdüren Çeker, “Anayasa, Kanun, Yönetmelikler Genelgeler çerçevesinde hukuk’a uygun olarak kurumun yönetilmesi taraftarıyız. Bu hassasiyetimizi Sayın Başhekim Nalbant’a ilettik. Kendisi de konuyu araştıracağını ifade etti. Başhekimin izinde olduğu zaman dilimini fırsat bilen malum şahıs sendika üyemize usulsüz işlemi tesis etmiştir. Konun takipçisi olacağız. Sendika olarak geçmiş de olduğu gibi hakkın ve haklının yanında olacağız. Çalışma barışının bozulmasına ve bozmaya çalışan malum şahıslara müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu