Spor

Cemil Meriç’te hemsball keyfi

Cemil Meriç öğrencileri üniversiteli abla ve ağabeyleriyle hemsball oynayarak doyasıya eğlendi

Birçok mesleki atölye eğitimlerinin verildiği Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde spor etkinlikleri de ihmal edilmiyor. Beden eğitimi kapsamındaki spor dallarında birisi olan hemsball sporuna yönelik, 5 aydır merkezde bulunan öğrencilere eğitim veriliyor. Spor dersleri kapsamında Cemil Meriç öğrencileri ile Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri hep birlikte Hemsball oynadı.

Cemil Meriç’te hemsball keyfi

EĞLENCELİ SPOR HEMSBALL

​Hemsball, her yaştan insanın oynayabileceği zevkli ve eğlenceli yeni bir spor dalı olarak öne çıkıyor. Kapalı ve açık alanlarda rahatlıkla oynanabilen hemsball, topu tutabilmek ve servis atabilmek için mükemmel el-göz-ayak koordinasyonuna, yüksek odaklanma ve konsantrasyona sahip olmayı gerektiriyor. Hemsball, engelli bireylerin fiziki aktivitelerine yardımcı olarak spor yapmalarını sağlıyor. Merkezdeki hemsball etkinlikleriyle öğrencilerin psikomotor, odaklanma, konsantrasyon, denge ve zihinsel koordinasyon gelişimini sağlamak, refleks ve reaksiyonlarını geliştirmek amaçlanıyor.

Cemil Meriç’te hemsball keyfi

HEP BİRLİKTE OYNADILAR

Engelli bireylerin zihinsel ve fiziksel olarak gelişmelerine katkı sağlayan hemsball eğitimi, Cemil Meriç öğrencilerine beden eğitimi dersi içerisinde eğitmenler tarafından her hafta düzenli bir şekilde veriliyor. Cemil Meriç öğrencilerinin bu haftaki hemsball etkinliğine KOÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nden 25 üniversite öğrencisi de katıldı. KOÜ öğretim görevlisi Enis Çolak ve Cemil Meriç beden eğitimi öğretmeni Sultan Akdeniz gözetimindeki yapılan etkinlikte, Cemil Meriç öğrencileri üniversiteli abla ve ağabeyleriyle hemsball oynadı. Kıyası rekabetin yaşandığı Hemsball oyunlarında Cemil Meriç ve üniversite öğrencileri doyası eğlendi.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu