Siyaset

Cevherli’den soydaşlara davet

BUL-TÜRK Genel Sekreteri ve Kocaeli Temsilcisi Alptekin Cevherli, Bulgaristan’da 2 Nisan’da yapılacak seçimler için soydaşları sandık başına çağırdı

Bir süredir sürekli seçimlere giden ve hükumet kurulmasında zorlanılan Bulgaristan’da, halk 2 Nisan’da yeniden sandık başına gidiyor. Türkiye’de yaşayan çifte vatandaş Türk asıllı Bulgaristan vatandaşlarının bu seçimlerde yine sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri bekleniyor.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bulgaristan Türkleri Kültür ve Hizmet Derneği (BUL-TÜRK) Genel Sekreteri ve Kocaeli Temsilcisi Alptekin Cevherli, bu seçimlerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, uzun bir sürecin sonunda komşumuz Bulgaristan’ın nihayet siyasî istikrara kavuşacağını söyledi.
Alptekin Cevherli, “Uzunca bir süredir dost ve komşumuz Bulgaristan’da siyasi bir istikrarsızlık var. Umut ediyoruz ki, 2 Nisan’da gerçekleşecek Genel Seçimler’den sonra komşuda güçlü bir koalisyon hükumeti kurulacak. Bu istikrarın sağlanmasında Bulgaristan Türkleri’ne kritik bir görev düşüyor” dedi.
“HAKKINIZA SAHİP ÇIKIN”
Cevherli konuşmasının devamında, “Soydaşlarımız sandık başına giderek iradelerini sandığa yansıtmak zorundalar. Neticeden memnun olmak istiyorsak, haklarımızın korunması ve daha da geliştirilmesi taleplerimiz varsa; bunun için bir şeyler yapmak zorundayız. 2 Nisan’daki seçimler Bulgaristan Türklüğü için büyük bir fırsattır. Kendilerini temsil edeceğine inandıkları adaylara oy versinler, vatandaşlık görevlerini yerine getirsinler. Bu seçimden sonra inanıyorum ki, Bulgaristan’da istikrar geri gelecek ve Bulgaristan Türkleri layığıyla parlamentoda temsil edilecekler. Ve şu ana kadar sahip olamadıkları pek çok hakka da sahip olacaklar. Bu nedenle 2 Nisan’da bütün soydaşlarımızı sandıkların başına bekliyoruz” diyerek, 2 Nisan’da Bulgaristan Türkleri’ni sandık başına çağırdı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu