Siyaset

CHP İzmit İlçe’de neler oluyor?

Cumhuriyet’in kurucusu CHP’de altı ok ne yöne gideceğini şaşırmışken,  tavandan, tabana yaşanan deprem,  Richter ölçeklerini bile zorlar duruma geldi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor. Bu ilk değil. Ben kendimi bildim bileli partide suların dinginleştiğini, akarsuyun göle dönüştüğünü hiç görmedim.

************

CHP Genel Merkez’de yönetim ile muhalefet arasında kavga süredursun. 81 ilde yaşananlar da işin cabası. Ama ben öncelikle kendi şehrimde ve CHP İzmit İlçe Örgütü’nde yaşananlara bakıp bakıp hayret ediyorum.

************

Seçilmiş başkan Mehmet Ümit Küçükkaya’nın milletvekili aday adayı olması nedeniyle istifasının ardından yeni ilçe başkanının atanması gerekiyordu.  Bu süreçte başkanlık için iki aday vardı.

************

Bu isimler Nazım Gençtürk ve Hakan Çakar’dı. Başkan. yönetim kurulu kararı ile atanacaktı. Oklar Nazım Gençtürk’ü gösterirken, yönetiminden bir isim, partinin ağır ağabeylerini ikna ederek ve Gençtürk’ü karşısına alarak Hakan Çakar’ın ilçe başkanı olmasını sağladı.

************

Partilinin yenisi, eskisi olmaz. Ama bu genç ve çiçeği burnunda CHP’li Hakan Çakar’ın İzmit İlçe Başkanlığı döneminde girilen 24 Haziran seçimlerinde tam bir hayal kırıklığı yaşandı. Kendisini o koltuğa getiren ağabeylerini adeta dışlayan değerli ilçe başkanı, yenilginin faturasını ödeyemedi.

************

İlerleyen süreçte partiye bile üç günde bir uğrar oldu. Peşine takıldığı milletvekilleri başkana ne verdi ki bundan sonra ne verecek? Partilileri de küstüren başkan, nasıl toparlayıcı olacak? Yönetimdeki partililerle bir araya gelemeyen ve adeta “Yalnız Adam”ı oynayan Hakan Çakar sahiden nereye koşuyor?

************

CHP İzmit İlçe Başkanı Sayın Hakan Çakar’ın illa ki cevap hakkı var. Bir cevap verirse bu sütunlardan yayınlamak bizim meslek etiğimiz. Bunun gereği yerine getirilir. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu arada Sayın Çakar o ağabeylerin nerede şimdi?

************

Güzel ve aydınlık günler dileğimle…

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu