Siyaset

CHP, vites yükseltti

Belediye başkan adayları ve ilçe örgütleri ile çalışmalar masaya yatırıldı

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi 5 ilçede belirlenen belediye başkan adayları ve ilçe örgütü yönetimleri ile bir araya gelerek seçim çalışmalarını değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Örgütü yönetimi il binasında gerçekleştirdiği toplantıda belediye başkan adayları belirlenen 5 ilçenin örgüt başkanları, örgütlenmeden sorumlu ilçe başkanları, ilçe kadın kolu başkanları, ilçe gençlik kolu başkanları ve belediye başkan adayları ile bir araya geldi. Seçim stratejilerinin planlandığı toplantıya Karamürsel Belediye Başkan adayı Ahmet Çalık’ın bir akrabasının cenazesi sebebi ile şehir dışında olmasından dolayı katılamadığı öğrenildi.

“AVANTAJLI DURUMDAYIZ”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay seçim çalışmalarına başladıklarını belirterek ilçelerde yürütülen çalışmaları değerlendirmek üzere bir araya geldiklerini kaydetti. 31 Mart 2019 yerel seçimleri için en hazırlıklı parti olduklarını söyleyen Sarıbay, “Türkiye genelinde 3’te 1 oranında ilçe belediyelerinde adaylarımızı belirleyerek sahaya indik. Diğer partiler henüz adaylarını belirlemedi. İktidar partisi de bir bocalama içinde. Bu bizi şu anda avantajlı duruma getirdi ve bunu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.

DOĞAN’I DESTEKLEYEN MUHTARLARA TEPKİ

Yerel gündeme dair açıklamalarda bulunan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, kira bedelinin yüksek olması ve biriken kira borçları sebebi ile boşaltılan Kuruçeşme Karakolu’nu hatırlattı. Sarıbay, “Bu durum mali yönetimlerin, yerel yönetimlerin bir acizliğidir, ayıbıdır. Bu yaşananlardan utanılması gerekir. Ama maalesef tüm pişkinlikleri ile bu yaşanan durumdan utanmıyorlar” diye konuştu. Kocaeli’deki bazı muhtarların Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında mevcut İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan’ı desteklediklerine yönelik yaptıkları basın açıklamasına da sert çıktı.

“YANLIŞ TAVIRDAN VAZGEÇSİNLER”

Sarıbay, “Maalesef Kocaeli’de vatandaşın sorununu çözmek yerine siyaset yapan muhtarlar var. Çirkin bir tavır içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Nevzat Doğan’ı desteklediklerini açıklamışlar. Muhtarlık benim çok önem ve değer verdiğim bir müessesedir. Muhtarlar, devletin mahalledeki baş parmağıdır. Onların daha tarafsız, herkesi kucaklayıcı bir tavır içerisinde olması lazım. Ama maalesef nemalanmak için böyle bir açıklamada bulunduklarını düşünüyorum. Bu yanlış tavırdan acilen vazgeçmelidirler” açıklamasında bulundu.

CHP, vites yükseltti

“BU İŞ KINAMAYLA ÇÖZÜLMEZ”

Konuşmasını ulusal gündeme dair değerlendirmelerle sürdüren İl Başkanı Sarıbay, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve milli değerlerimize yönelik hakaretleri ile tepki toplayan Kadir Mısırlıoğlu’nu 10 Kasım Atatürk’ü Anma gününde Diyanet İşleri Başkanı’nın ziyaret etmesine adeta ateş püskürdü. Sarıbay, “Fesli Kadir denilen meczup 10 Kasım’da kenefe gidin deme cüretini göstermekten çekinmeyen, ne olduğu belli olmayan bir zattır. Ancak ilim adamı, din alimi olması gereken Diyanet İşleri Başkanı bu Fesli Kadir’e 10 Kasım’a kasıtlı olarak getirildiğini düşündüğümüz bir ziyaret gerçekleştiriyor. Bu iş kınamayla çözülmez” dedi.

“DERHAL GÖREVDEN ALIN”

Hükümetin bu tip durumlarda devlet kademelerindeki yetkileri yalnızca iki dakika içerisinde alabildiğini hatırlatan İl Başkanı Sarıbay, “Milli değerlerimize saygısızlık eden kimseleri korumak ve savunmak bu vatana yapılan en büyük ihanettir. Kınamayla, uyarı ile bu iş çözüme kavuşmayacaktır. Derhal görevden alma yetkinizi kullanarak bir daha bu tip durumların yaşanmasının önüne geçmelisiniz ki vatana saygısızlık yapma cesaretini bir daha kimse bulamasın. Yerine ise din tacirliği yapmayan, bu işi layıkıyla yapacak, işine siyaset bulaştırmayacak gerçek bir din alimi atamalıdır” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu