Güncel

CHP’li gençler, andımızı okudu

CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları, İzmit İlçe Gençlik Kolları üyeleri ile CHP Üniversite Komisyon üyeleri ve partililer hep bir ağızdan andımızı bir kez daha haykırdı

Andımızı okumak için Sabri Yalım Parkı’nda bir araya gelen CHP’lilere seslenen ve açıklama yapan CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, “ Türkiye bugünlerde çok önemli bir konuyu tartışıyor. ‘Andımız tartışması’ deniliyor ismine. Görünen de öyle fakat arkasında yatan tartışma çok farklı. Ne diyorlar? ‘Türk olabilirsin ama Türkçülük yapamazsın’ Ne demek bu? Türkiye’de yaşayıp nasıl Türkçülük yapamazsın? Bir şey daha diyorlar, ne diyorlar? ‘Bizim kabul ettiğimiz tek metin İstiklal Marşı’nın metnidir’ Ne diyor İstiklal Marşı? Çatma, kurban olayım çehreni ey nazlı hilal! Kahraman ırkıma bir gül! Ne bu şiddet bu celal? Soruyorum o zaman İstiklal Marşımızda adı geçen ırk Türk ırkı değil mi? İstiklal Marşını kabul edenler, andımıza neden karşı çıkıyor? Bunun tek bir sebebi var, bu insanların derdi andımız değil, Cumhuriyet düşmanlığı, Atatürk devrimlerine olan kinlerini kusuyorlar” dedi.

Akbulut, “İktidar 2013 yılına kadar andımıza dokunmadı da, neden 2013 yılında bir anda andımız kaldırıldı? Yoksa andımızın kaldırılmasının arkasında yatan neden açılım süreci midir? Brunson kararında yargı bağımsız diyenler, şimdi neden kendini yargının üzerine koyuyorlar? Brunson da bağımsız olan yargı ne oldu da 1 haftada birilerine bağımlı oldu?

Türk milleti ulustur. Bu ulusun içinde Kürdü, Romanı, Lazı, Çerkezi, Abazası da vardır. Andımız “Ne mutlu Türküm” derken ırk ayrımı yapmaz. Türk bir ulusun adıdır.

Andımız, Türk düşmanlığının görünen tarafıdır. Andımız konusunda bir araya gelen etnikçilerin, bölücülerin ve liboşların bir sonraki hedefi dilimize hatta bayrağımızın ismine kadar gidecektir. Bugün ulusumuzun üzerinde oynanan oyunu bozacak olan, aynı 1923’de olduğu gibi yine Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bizler bugün İzmit’te tüm Türkiye’ye haykırıyoruz. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk ilke ve devrimleri, yaşasın Cumhuriyet.

Ne mutlu Türküm diyene!” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu