Siyaset

CHP’li gençler bir ilki daha gerçekleştirdi

CHP Kocaeli Gençlik Örgütleri, Cumhuriyetin ve CHP’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine resmi törenle çelenk koyarak bir ilki daha gerçekleştirdi

TBMM’yi de ziyaret eden CHP’li gençlerle CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan ve Av. Fatma Kaplan Hürriyet yakından ilgilendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Gökhan Orhan, Gençlik Kolları İlçe Başkanları, Gençlik Kolları İl Yöneticileri, Gençlik Kolları Kurultay Delegeleri ve Genç Meclis üyesi adayları Ankara’ya çıkarma yaptı. CHP’li gençler ilk olarak Karşıyaka mezarlığında devrim şehitlerini ve aynı zamanda Cumhuriyet ve demokrasi için şehit düşmüş 15 Temmuz Ankara şehitlerini ziyaret etti. Ardından CHP Gurubuna katılan ve ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP’li gençler son olarak Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine resmi törenle çelenk koydu.

CHP’li gençler bir ilki daha gerçekleştirdi

DEVRİM ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

Ankara programına Karşıyaka mezarlığı ile başlayan CHP Kocaeli Gençlik Örgütleri burada devrim şehitleri Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Ulaş Bardakçı ve Erdal Eren’i mezarları başında andı. CHP’li gençler aynı zamanda Cumhuriyet ve demokrasi için şehit düşmüş 15 Temmuz Ankara şehitlerini ziyaret ettiler.

AKAR, TARHAN VE EMRE İLE GÖRÜŞTÜLER

Karşıyaka mezarlık ziyaretinin ardından TBMM’ye geçen CHP Kocaeli Gençlik Örgütleri burada ilk olarak CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan ile bir toplantı gerçekleştirdi. Genç meclis üyelerini Akar ve Tarhan’a tanıtan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, Kocaeli Gençlik Örgütleri olarak genç meclis üyesi arkadaşlarının yanında ve sonuna kadar destekçisi olduklarını dile getirdi. Gençlerle yakından ilgilenen CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, meclis toplantı salonunda gençlerle kısa bir toplantı yaparak görüş alış verişinde bulunup yanlarında ve destekçileri olduklarını iletti. “Çalışırsak başarılı oluruz” diyen CHP’li vekiller, “Genç çok önemli. Sizler de bir yerden başlayacaksınız. Siz mücadele ederseniz olur. Siyaset bir mücadele işidir. Her zaman yanınızda ve destekçininiz” dedi. CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız ise Kocaeli Gençlik Örgütleri olarak genç meclis üyesi adaylarının yanında olduklarını yineledi. CHP’li gençler bu toplantının ardından CHP PM Üyesi İstanbul Milletvekili Yunus Emre’yi de odasında ziyaret edip İzmit’in simgesi olan saat kulise maketi ve İzmit pişmaniyesi hediye etti.

CHP’li gençler bir ilki daha gerçekleştirdi

KILIÇDAROĞLU, “SİZLERE GÜVENİYORUM”

Görüşmelerin ardından meclis toplantı salonunda CHP Grup toplantısını takip eden CHP’li gençler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledi. Attıkları sloganlarla salonu renklendirdi. Gurup toplantısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaklaşık yarım saatlik bir görüşme yaptı. Gençleri oldukça sıcak karşılayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yönetmeye hazır olun, kararlı olun. Yönetmek için de bilgili olun. Sizden beklentimiz ülkenin sorunlarına, bulunduğunuz kentin sorunlarına sahip çıkmak, o sorunlara ilişkin çözümler üretmek ve halkı ikna etmek. Biz sizin sorunlarınızı çözeriz, çözme gücümüz var, bilgimiz var, kapasit

emiz var, birikimimiz var. Biz bunu yapabiliriz. O gücü karşı tarafa verdiğiniz andan itibaren zaten sorun kendiliğinden çözülür. Ondan sonra iş sonra da uygulamaya kalıyor. Uygulamada da verdiğiniz sözleri yerine getireceksiniz ki o güven ilişkisi bozulmasın. Partimiz için de benim için de gençlerin yeri çok ayrı. Sizlere güveniyorum” dedi.

CHP’li gençler bir ilki daha gerçekleştirdi

ATATÜRK’ÜN MOZOLESİNE RESMİ TÖRENLE ÇELENK KOYDULAR

CHP’li gençler son olarak Anıtkabir ziyaretinde bulundu. CHP Kocaeli Gençlik Örgütleri olarak, Cumhuriyetin ve CHP’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine resmi törenle çelenk koyan CHP’li gençler bu törenle Kocaeli’de ana kademe dahil Atatürk’ün mozolesine resmi törenle çelenk koyan örgüt olarak bir ilki daha gerçekleştirdi. Tören sonrası CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, Anıtkabir özel defterine minneti ve özlemini belirten bir yazı yazdı. CHP’li gençler törenin ardından bu anlamlı günü kendilerine yaşatan Anıtkabir Merkez Komutanlığı’na teşekkür etti.

“DEVRİMLERİN, CUMHURİYET’ İN VE CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN SONUNA KADAR BEKÇİLERİ OLACAĞIZ”

Andız, “Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.” Bizlere verdiğin bu öğüdü ömrümüzün sonuna kadar aklımızdan çıkartmayacağız. Devrimlerin, Cumhuriyet’ in ve Cumhuriyet Halk Partisinin sonuna kadar bekçileri olacağız“ ifadelerini kullandı.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu