Güncel

CHP’li gençlerin davası seneye ertelendi

Cumhurbaşkanına hakaretten dolayı yaklaşık 4 yıldır yargılanan CHP’li gençlerin bugün gerçekleşecek olan duruşması, hakim yokluğundan dolayı ertelendi

Cumhurbaşkanına hakaret ettikleri gerekçesiyle haklarında dava açılan CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları İzmit İlçe Yöneticisi aynı zamanda Gençlik Kolları Kurultay Delegesi Mustafa Can Tekoğlu ve Gençlik Kolları Kurultay Delegesi Tugay Adak’ın bugün gerçekleşecek olan duruşması, hakim yokluğundan dolayı 5 Mart 2019 tarihine ertelendi.

CHP’LİLER YALNIZ BIRAKMADI

Kocaeli Adliyesi önünde toplanan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Yöneticileri Av. Nazım Gençtürk, Mediha Satıcı, Hande Sarıgülle, Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, Gençlik Kolları İl Yöneticileri Emre Gümüş, Caner Arduç, Özcan Elden, Seda Bektaş, Gençlik Kolları İzmit İlçe Başkanı Engin Akbulut ve yönetimi, Gençlik Kolları İzmit eski İlçe Başkanı  Kartepe Kadın Kolları Yöneticisi Güneş Akgün Şahin, Gençlik Kolları Kartepe İlçe Yöneticileri ve partililer Kocaeli Adliyesi önünde toplanarak CHP’li gençler Mustafa Can Tekoğlu ve Tugay Adak’ı yalnız bırakmadı.

“BİR MAHKEME KAÇ YILDA SONUÇLANIYOR?”

Duruşmanın ertelendiğinin açıklanmasının ardından Kocaeli Adliyesi önünde kısa bir açıklama yapan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Kaç yıldır arkadaşlarımızı süründürüyorlar. Git gelden arkadaşlarımız da artık yoruldu. Adalet sistemini daha hızlı olması gerekiyor. Bu dava yaklaşık 4 yıldır devam ediyor. Bugün de öğrendik ki 5 Mart 2019’a ertelenmiş. Bu süreç böyle ne zamana kadar devam edecek? Bir mahkeme kaç yılda sonuçlanıyor? Adaletin daha hızlı tecelli etmesini istiyoruz “ dedi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu