Güncel

CHP’liler baroda

CHP İl Örgütü üyeleri, Kocaeli Barosu’nun yeni başkanına konuk oldu

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay  ve yönetim kurulu üyeleri Kocaeli Barosu’nu ziyaret ederek yeni başkan Bahar Gültekin Candemir ve yönetimine başarılar diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi, Kocaeli Barosu Başkanlığı görevine seçilen Bahar Gültekin Candemir ve yönetimini ziyaret etti. Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir ve yönetimine yeni süreçte başarılar dileyen CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Sizi ve seçilen arkadaşları canı gönülden kutluyorum. Bende Kocaeli Barosu mensubu olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

“TAVRINIZDAN ÖTÜRÜ KUTLUYORUM”

Geçmiş dönemlerde Kocaeli Barosu Başkanı olarak görev yaptığını hatırlatan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Baro Başkanlığı siyasette taraf olmamayı gerektiren bir görevdir. Bende Baro Başkanlığı yaptığım dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongrelerine ve etkinliklerine katılmadım. Sizi de bu şekilde sürdürdüğünüz tavrınızdan ötürü kutluyorum. Baro, siyasette taraf gözetmeksizin adaleti savunucularının çalışmalarını yürüttüğü kaledir” ifadelerini kullandı.

CHP’liler baroda

SARIBAY’DAN İLK RUHSAT ALAN İSİM CANDEMİR

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Baro Başkanı olduğum dönemde avukatlık ruhsatını ilk verdiğim kişi de şu anki başkanımız Bahar Gültekin Candemir’di. Bu da bana ayrı bir gurur yaşatıyor. Biz kez daha sizi ve yönetiminizi kutluyorum” dedi. Ziyaretten ötürü mutluluk duyduklarını ifade eden Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir ise, “1996 yılında henüz siz yeni Baro Başkanı seçilmişken avukatlık ruhsatını alan ilk kişi bendim. Bu sebeple sizleri ağırlamak benim için ayrı bir onur” diye konuştu.

CHP'liler baroda

“HER TÜRLÜ İDEOLOJİYE KARŞI BAĞIMSIZIZ”

Candemir, “Birey olarak hepimizin farklı ideolojisi var. Ancak mesleğimize hiç bir zaman siyasi ideolojilerimiz çerçevesinde bakmadık. Bizim için en kıymetli olan da baronun her türlü siyasi ideolojiye karşı bağımsız olmasıdır. Biz hukuk adına, adaletsizlikler ve özgürlükler için mücadele ederken hukukun üstünlüğünün tecelli etmesine toplumu inandırmamız gerekiyor. Bu bağlamda ziyaretinizden ötürü bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

CHP'liler baroda

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu