Siyaset

CHP’liler Tavşantepe’ye çıkarma yaptı

İzmit Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Yetki verilirse sorunları milletle birlikte çözeceğiz” dedi

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Tavşantepe Spor Kulübü’ne yaptıkları ziyarette mahallelinin ve kulüp üyelerinin sorunlarını dinledi, yetki verilirse sorunları milletle birlikte çözeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli İl Sekreteri Hüseyin Acurman, CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Selim Yıldız ile CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, CHP İzmit İlçe Sekreteri Arda Başaran, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolu Başkanı Engin Akbulut dün akşam Tavşantepe Spor Kulübü Başkanı Cihan Özkul ve yönetimini kulüp binasında ziyaret etti.

GELİNEN NOKTA BİZİ SEVİNDİRİYOR”

Spor Kulübü üyeleri ve mahalle sakinlerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Amatör bir sporcu ve spor dallarını iyi takip eden birisi olarak burada bulunmaktan çok mutluyum. Bugüne kadar birçok başarıya imza atmış ve süper amatör ligde mücadele eden Tavşantepe Spor Kulübü’nün geldiği nokta bizleri gerçekten çok sevindiriyor. Özellikle son yıllarda artan ve mahallelere girerek çocuklarımızı zehirleyen uyuşturucu madde kullanımına karşıda kulübün büyük bir gayretle mücadele ettiğini biliyoruz” dedi.

“MÜCADELENİZDEN ÖTÜRÜ KUTLUYORUM”

Gençlerin spora yöneliminin onları kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu hatırlatan Sarıbay, “Bu kulüpteki birlik, beraberlik ve dayanışma mahalle gençlerine de örnek oluyor. Onları sadece kötü alışkanlıklardan uzak tutmakla kalmayıp, hayatları için bir hedef oluşturarak bu yönde çalışmalarını sağlıyor. Gençlerimizi yeniden hayata kazandırıyorsunuz. Bu büyük mücadelenizden ötürü sizleri kutluyorum” diye konuştu.

CİHAN HOCAYI FENERBAHÇE’YE ALMALIYIZ”

Tavşantepe Spor Kulübü Başkanı Cihan Özkul’un başkanlığında ve antrenörlüğünde birçok takımın büyük başarılar elde ettiğini hatırlatan ve koyu Fenerbahçeliliği ile tanınan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Cihan hocamızı Fenerbahçe’ye almamız lazım, biz başka türlü bu takımı bu başarısız tablodan kurtulamayacağız” şeklindeki sözleri herkesi güldürdü. Tavşantepe Spor Kulübü Başkanı Cihan Özkul ise ziyaretten ötürü mutluluk duyduklarını ifade ederek, “6 yıldır bu çatı altındayım ve bu 6 yıl içerisinde 110 lisanslı sporcu sayısına ulaştık, takımımızı süper amatör lige yükselttik” dedi.

“TAVŞANTEPE’Yİ YENİDEN YÜKSELTECEĞİZ”

Önümüzdeki yıl Ocak ayında kulübün 10. Yıl gecesini organize edeceklerini söyleyen Özkul, “Biz tüm siyasi partiler ile eşit mesafede duran, kapısı herkese açık olan, sporda başarı elde ederek gençlerimizi topluma kazandırmayı gaye edinmiş bir kulübüz. 3 ay önce yönetimi devraldık. Tavşantepe Spor Kulübü’nü yeniden başarılara taşıyacağız. Alt yapımızı oluşturarak çocuklarımızı yeniden buraya kazandıracağız. Biz burada sporcu fabrikası kuracağız. Amatör spor kulüplerinin en ihtiyacı tesis ve ulaşımdır. Her semte bir tesis kazandırılmasını istiyoruz. Tavşantepe’ye de bir tesis kurulmasını istiyoruz. Ziyaretinizden ve desteklerinizden ötürü tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“SIFATLAR GELİP GEÇİCİ”

Tavşantepe Spor Kulübü üyelerine hitap ederek sorularını yanıtlayan İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “Ben sizin komşunuzum. Sıfatlarımız ne olursa gelir geçer. Bu kentte yaşıyoruz, yüz yüze bakıyoruz. Çarşıda pazarda karşılaşıyoruz. Bir ihtiyacımız olduğundan telefonlaşıyoruz. Hangi partiye oy verirsek verelim, hangi görüşte olursak olalım, hangi ideolojide olursak olalım insan insanın külüne muhtaçtır. İnsan olmanın gayesi bir birine ihtiyaç duyarak birlikte hareket ederek sorunları çözmektir” dedi.

GÖRÜŞE BAKMADAN HİZMET ETMEK GÖREVİMİZDİR”

Hürriyet konuşmasına şöyle sürdürdü: “Ben siyasetçi kimliğimle değil, daha çok insani değerler ölçütünde olabildiğince insanlara yaklaşmaya çalışıyorum. Vekil olmadan önce bu kente bir söz vermiştim. Bana oy versin vermesin, partime oy versin vermesin herkesin vekili olacağımı, elimden geldiği kadar beni arayan kim olursa olsun ‘Hangi partilisin’ diye sormadan sorunlarınızı çözeceğimi söylemiştim. İster vekil olayım, ister başkan olayım. Bize bir yetki verilerek yola çıktıysak kimsenin görüşüne bakmadan hizmet etmek en büyük görevimizdir.

“BELSA’YA MİLLETİN BAYRAĞINI DİKECEĞİZ”

Birbirimize de ihtiyacımız var. ‘Benden olmayan yaşamasın’ mantığı ile değil, bir arada kaynaşma ile hareket etmeliyiz. Bundan sonraki süreçte de biliyorsunuz ki İzmit Belediyesi Başkan adayı olarak bir yola çıktım. Bu sıfatta çok önemli değil. Diyelim ki Allah nasip etti ve o o koltuğa oturduk. Benim en büyük isteğim bu kenti vatandaşla birlikte yönetmektir. Bana oy versin vermesin, partime oy versin vermesin hiç önemli değil. Çünkü biz kazandığımız takdirde BELSA’ya parti bayrağı değil, milletin bayrağını dikeceğiz.

CHP’liler Tavşantepe’ye çıkarma yaptı

ÇÖZÜMÜ BİRLİKTE ÜRETELİM”

Bir sorunu yaşayan bilir ve çözümü de yaşayan ortaya koyar. O yüzden istiyoruz ki sorun ya da ihtiyacın olduğu yerde çözümü milletimizle birlikte oluşturalım. Mesela buradaki ihtiyaç nedir, genç kardeşlerimizin daha rahat koşullarda sporla ilgilenerek kötü alışkanlıklardan korunması, antrenmanlarını burada yapabilmesi için donanımlı bir tesis sahibi olabilmeleri gibi isteklerinizi bize proje olarak ilettiğiniz takdir de bizde sizden bu ihtiyacın burada yapılması için yetki isteyeceğiz.

ÇERÇİOĞLU ÖRNEĞİ

Mesela Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu bir mahallede bir istek ihtiyaç varsa oraya giderek sandık koyuyor. Bu proje yapılsın mı yapılmasın mı diye mahallede oylama yapıyor. Çıkan sonuca göre o proje hayata geçiriliyor ya da geçmiyor. İşte bizim şiarımız, anlayışımız budur. Geçenlerde bomboş bir arazi rant uğruna birilerine peşkeş çekilecek, AVM yapılacaktı. Halk ayaklandı, AVM istemedi, yeşil alan istediğini söyledi. Çerçioğlu oraya giderek sandığı koydu. Sandıktan yüzde 99 oranında yeşil alan istenildiği çıktı. Çerçioğlu hükümete baskı yaptı ve o alana AVM yaptırmadı, o alan yeşil alan yapıldı.

“SİZDEN YETKİ İSTİYORUM”

İstenirse olur, istenirse halkla yönetilir. Yeter ki bu ben bilirim şımarıklığından, zaten oy alıyoruz ya biz istediğimizi yaparız şımarıklığından vazgeçilmesi lazım. Elimde yetki olduğu sürece, elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım. Sıfatım ne olursa olsun yapmaya hazırım. Ama bugüne kadar ne söz verdiysem yaptım. Kimseyi ayırmayacağım dedim, ayırmadım. Buraya da birçok kez geldim. Birçoğunuz ile kardeş gibi olduk ve ben hiç birinizin kime oy verdiğini bilmiyorum. Çok da beni ilgilendiren bir şey değil. Çünkü biz bir arada yaşıyoruz. Ve bu kez sorunlarınızın çözümü için sizden yetki istiyorum”

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu