Ekonomi

“Çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğindeyiz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Ülkemiz çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğindedir. Ancak bu sorunun doğru tanımlanmadığı ve bu sebeple de çözüm getirilemediğini görüyoruz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu siyasal ve ekonomik krize çözüme yönelik sürdürdükleri ilimizdeki programları kapsamında Kocaeli Sanayi Odası’nı ziyaret etti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, il yönetim kurulu üyeleri, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, KSO Başkanvekili Çınar Ulusoy ve oda üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Kocaeli’de hissedilen ekonomik buhran masaya yatırıldı.

MECLİS TOPLANTISINA DAVET

Ziyaretten ötürü duydukları memnuniyeti dile getiren KSO Başkanvekili Çınar Ulusoy, ileri ki dönemde bir meclis toplantısında CHP’li heyeti ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, partinin hazırladığı siyasal ve ekonomik krizin çözümüne yönelik planı aktarmak için geldiklerini ifade ederek toplantının sanayinin başkenti olan Kocaeli için faydalı olacağına inandığını söyledi.

“Çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğindeyiz”

“ÇÖZÜMLERİ PAYLAŞMAK İÇİN BURADAYIZ”

Bir anda başlayan döviz kuru hareketlenmesinin Türkiye’deki ekonomik durumun kötüye gittiğini herkese hatırlattığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise, “Ülkemiz çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğindedir. Ancak bu sorunun doğru tanımlanmadığı ve bu sebeple de çözüm getirilemediğini görüyoruz. Bugün sizlerin yaşadığı sorunları dinlemek oluşturduğumuz çözümleri paylaşmak için bir aradayız” dedi.

“Çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğindeyiz”

“İŞ BİR NOKTADA KİLİTLENMEDEN”

Erdoğdu’nun ardından konuşan CHP Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu ise, “Yaşanan kriz her noktada hissedilmektedir. Alım gücü, geçim bütçesi ne olursa olsun herkes derinden etkiledi. Bu iş bir noktada kilitlenmeden önce çözüm yolları yaratarak ülkemizin bu durumu en az zararla atlatması için çalışıyoruz. Hem çalışanları, hem iş dünyasını, hem vatandaşımızı bu sıkıntılı durumdan nasıl çıkartabileceğimizi sizlerle konuşmak istedik. Bu çözüm noktasında sizlerin ifade edecekleri çok önemli” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu