Sağlık

Çöp konteynırlarına anında müdahale

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından mahallelerdeki tüm çöp konteynırları Kurban Bayramı sonrasında yıkanarak dezenfekte edildi

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı sonrası çöplere atılan atıkların kötü kokuya ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemesi için ilçe genelinde tüm mahallelerde bulunan konteynırları yıkayarak, bakteri öldürücü ve koku giderici antibakteriyel ilaçlarla temizledi. Ekipler tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik hizmetinin yanı sıra Kurban Bayramında kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynırlarına yönelik özel bir çalışma yapıldı.

Çöp konteynırlarına anında müdahale

ÖZEL İLAÇLARLA DEZENFEKTE

Halkın sağlığı ve çevre temizliğinin en hassas konulardan biri olduğunu belirten İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Tüm cadde ve sokaklarımızda temizlik çalışmalarımız devam ederken, periyodik olarak gerçekleştirilen ilaçlama ve temizlik işlerine ara vermedik. Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanların deri ve sakatatlarının çevreye verdiği koku nedeniyle vatandaşların rahatsızlık yaşamamaları için çöp konteynerlerine yönelik özel bir çalışma yapıldı. İlçemizde bulunan bütün çöp konteynırlarımızı yerinde yıkayarak, özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Bu çalışma ile sadece konteynırların temizliği değil, şehir içinde çeşitli atıklardan kaynaklı kirlenen noktalarda da bu dezenfekte işlemi sağlanıyor” dedi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı