Siyaset

“Darıca’ya hizmet getireceğim”

CHP’den Darıca Belediye Başkan adayı olan Yakup Törk, hafta sonunda derneklere konuk oldu

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde konuşan Törk, “Bu kentlinin hakkını bu kentliye vereceğim ve 140 milyonluk borcu da ödeyip, Darıcalıya hizmet eden, kentine hizmet getiren bir belediye başkanı olacağım” dedi.

Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi. Hafta sonu mesaisine ev ziyaretleri ile başlayan CHP’li Törk, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Ardından dernek ziyaretleri, kıraathaneler, vatandaş buluşmaları ve cenazelere katılan Törk vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Darıca Sinop İl ve İlçeler Derneği ve Gebze-Darıca-Çayırova ve Dilovası Diyarbakırlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne konuk olan CHP’li Törk konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ben bu kentin bir ferdiyim. Bizim derdimiz bu kentin sorunlarını çözmek. 140 Milyon TL borcu olan bir belediye ile karşı karşıyayız. Eğer bir belediye başkanının derdi hizmet etmek ise vatandaşın kaynaklarını doğru kullanır.

“DARICA’YA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Gençlerimizin spor alanlarının olmaması, çocuklarımızı gönül rahatlığı ile bırakamayacağımız kreşlerin olmaması, otopark ve trafik sorunu ile Darıca artık içinden çıkılmaz bir hale geldi. Artık çok acil sorunlarının çözülmesini bekleyen bir Darıca ile karşı karşıyayız. 35-40 yıllık imar planları ile Darıca yönetiliyorsa artık birilerinin buna ‘Dur’ demesi gereklidir. Gün siyasi düşüncelerimizi öne çıkarma günü değil. Artık bu mesele tüm Darıca’da yaşayanların meselesi. Biz bu kentte yaşayan herkesle değişimi yaşayacağız. Ben bu değişim temsilcisi ve öncüsü olarak sizlerin karşısındayım. Darıca’da yaşayan 81 ilden herkesin Darıca’ya sahip çıkması gerekiyor.

“Darıca’ya hizmet getireceğim”

“İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”

Göreve geldiğimizde altyapıya yatırım yapacağız. Darıca’da yollara parke taşı yapılıyor ve bunu üretmek çok da zor değil. Biz geldiğimizde Darıca Belediyesi adı altında bir parke taşı fabrikası kurarak bunu biz üreteceğiz. Hiçbir dedikoduya mahal vermeyeceğiz. Burada Darıcalı vatandaşlarımız çalışacak. Darıcalı’ya istihdam sağlayacağız. Çünkü kendi kendine yeten bir belediye haline gelmeliyiz. Biz belediyenin bütçesini; altyapıda, çocuk kreşlerinde, spor salonlarında, pazar yerlerinde, kadın evlerinde kullanacağız. SEDAŞ’ın yapması gereken şaşalı elektrik direkleri ile bütçemizi boşa harcamayacağız.

“BERABER YÖNETECEĞİZ”

Yola çıkarken hep içinde büyüdüğüm, iyi anılar biriktirdiğim, pazarına gittiğim ve sorunlarının yumak haline dönmüş bir Darıca’nın derdini kendine dert edinmiş bir kardeşiniz olarak Darıca Belediyesi’ni sizlerle beraber yöneteceğiz. Bu kentlinin hakkını bu kentliye vereceğim ve 140 milyonluk borcu da ödeyip, Darıcalıya hizmet eden, kentine hizmet getiren bir belediye başkanı olacağım. İnsanların artık Darıca’ya ‘Burası bir kent’ dediği hale getireceğim” Darıca Sinop İl ve İlçeler Derneği Başkanı Hüsamettin Demircan ve Gebze-Darıca-Çayırova ve Dilovası Diyarbakırlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İlhami Sarıtoprak, Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk’e gerçekleştirdiği ziyaretten memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti. Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

 

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu