Siyaset

“Dava açacağız”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, başta belediye başkanı olmak üzere sorumlulara dava açacaklarını söyledi

Bu gün yapılan Çayırova belediye meclis toplantısı öncesi belediye meclis üyeleri ile basının karşısına geçen CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci , yazı işleri ve muhasebe müdürleri, denetim komisyonu üyeleri hakkında , denetim yapma görevini engellemekten savcılığa yapmış oldukları suç duyurusu ile ilgili ve görevden alınan Belediye Başkan yardımcısı Refik Tartar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“FARKLI BİR SONUÇ BEKLEMİYORDUK, DAVA AÇACAĞIZ”

İlçe Başkanı Kaya açıklamasında, “Çayırova Belediye başkanı Şevki Demirci, yazı işleri müdürü, mali hizmetler müdürü ve denetim komisyonun AKP’li üyeleri hakkında, denetim komisyonu üyesi Halis Koç’un denetim görevini yerine getirmesine istenilen bilgi ve evraklar verilmeyerek engel olunması ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştuk. Yapılan suç duyurusunun  evrakların verilmesi ile ilgili gerekli talep dilekçeleri ve başkan imzalı evrakların verilmediğini kanıtlayan yazı sunulmuştur. Bütün bu delillere rağmen yapmış olduğumuz suç duyurusu sonucu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılması talebine İçişleri Bakanlığı izin vermemiştir. Farklı bir sonuç beklemiyorduk, konuyu yargıya taşıyarak idari mahkemede dava açacağız” dedi.

“AYNI SONUCU BEKLİYORUZ”

Kaya açıklamalarına şöyle devam etti: “Şekerpınar’da adına çok sayıda tapu kaydı bulunan ve belediye hisselerini düşük bedelle usulsüz olarak satın alan yaptığımız açıklama üzerine Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci tarafından, yapılan işlemin etik olmadığı ve Tartar’ın yanlış yaptığı gerekçe gösterilerek görevden alınan, imardan sorumlu Belediye Başkan yardımcısı Refik Tartar’la ilgili geçtiğimiz günlerde önemli gelişme yaşanmış ve belediyeye mülkiye müfettişleri gelerek incelemede bulunmuştu. Ancak görünen o ki belediye encümeninde yapılan hisse satışlarında başkan Şevki Demirci’nin imzası olduğu, bütün işlemlerin belediye başkanının bilgisi ile yapıldığı  için soruşturma izni verilmemesi için bakanlık nezdinde girişimlerde bulunulduğunu biliyoruz.

“REFİK TARTAR AKLANMAYA ÇALIŞILACAK”

Şevki Demirci’nin usulsüzlüklerde ve encümen kararlarında imzası olduğu için İçişleri Bakanlığı’nın göndermiş olduğu müfettişler üzerinde Ankara’da bulunan siyasi büyükleri aracılığıyla İçişleri Bakanlığı’nda yoğun çalışma içerisinde olduklarının bilgisini edinmiş bulunmaktayız. Refik Tartar’ı aklamak için rapor hazırlatmaya çalışanlar sıranın kendilerine geleceğini düşündükleri için yoğun gayret içinde oldukları gözükmektedir. Bu etik olmayan işlerin içerisinde sadece Şevki Demirci, Cengiz Gürkan, Refik Tartar yoktur. Tüm saydığımız bu  nedenlerden dolayı müfettiş raporunun bu doğrultuda geleceğinden, tıpkı denetim komisyonunda olduğu gibi soruşturma izni verilmeyeceğinden adımız gibi eminiz. Ancak sonuç ne olursa olsun yargıda konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz”

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu