Siyaset

Demiralay tepkili

“AB varsa ne devletimiz, ne ordumuz olur”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Avrupa Birliği’ne girmek için ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya hazırız” sözlerine Vatan PartisiÖncü Gençlik Genel Başkanı Barış Demiralay sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

AB’YE GİRMEK BAĞIMSIZLIKTAN VAZGEÇMEKTİR

Demiralay sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada Avrupa Birliği’ne girmenin Türkiye’nin egemenlik haklarından vazgeçmesi olduğunu vurguladı. “Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokmak için ne gerekiyorsa yapacakmış! Ne gerekiyor? Kukla Kürdistan’a onay ver, PKK’yla masaya otur, Kıbrıs’tan ve Mavi Vatan’da vazgeç, Ermeni Soykırımı yalanını tanı, Savunma Sanayisini durdur, Türkiye’yi borca batıran ekonomiye dön…” diyerek Avrupa Birliğine giriş şartlarının bunlar olduğunu sıraladı. Demiralay açıklamasının devamında, “Önce halka soracaksınız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin AB’ye üye olmasını halk istiyor mu? Siz kim olarak Türkiye’yi AB’ye sokuyorsunuz? Sizin Türkiye’nin egemenliğini ortadan kaldırmaya, bağımsızlığını tasfiye etmeye gücünüz yetmez. AB varsa ne devletimiz olur ne ordumuz olur.” açıklamasıyla AB üyeliğinin Türkiye’nin egemenliği ortadan kaldıracak bir girişim olacağını dile getiren Demiralay, Akşener’in dilerse Avrupa şehirlerinden birisine yerleşebileceğini ama Türkiye’nin AB kapılarında sürünmeyeceğini belirtti. Atlantik’in ve Akşener’in hayallerinin çoktan suya düştüğünü söyleyen Demiralay, Barışın, huzurun, çağdaşlığın, bilimin ve zenginliğin Asya’da olduğunu Türkiye’nin yerinin de Asya olduğunu söyledi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne sokmak için ne gerekiyorsa yapacakmış! Ne gerekiyor?
-Kukla Kürdistan’a onay ver. PKK’yla masaya otur.
-Kıbrıs’tan ve Mavi Vatan’dan vazgeç.
-Ermeni Soykırımı yalanını tanı.
-Savunma Sanayisini durdur.
-Türkiye’yi borca batıran ekonomiye dön…

Önce halka soracaksınız, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin AB’ye üye olmasını halk istiyor mu? Siz kim olarak Türkiye’yi AB’ye sokuyorsunuz? Sizin Türkiye’nin egemenliğini ortadan kaldırmaya, bağımsızlığını tasfiye etmeye gücünüz yetmez. AB varsa ne devletimiz olur ne ordumuz olur.

Akşener, Avrupa şehirlerinden birine yerleşebilir ama Türkiye AB kapılarında sürünmeyecek. Atlantik’in de sizin de hayalleriniz çoktan suya düştü. Türkiye’nin yeri Asya’da. Barış, huzur, çağdaşlık, bilim, zenginlik Asya’da.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu