Güncel

“Devletimiz deprem bölgesinden elini hiç çekmeyecek”

Başkan Büyükakın, deprem bölgesinden gelip Büyükşehir’in tesislerinde misafir edilen aileler ve afet bölgesinde örnek bir çalışma yapan izcilerle iftar programlarında buluştu

Ramazan ayının ilk iftarını deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta yapan Kocaeli Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, ardından Büyükşehir’in Hatay’ın Defne ilçesinde kurduğu çadır kente geçmiş ve burada kalan ailelerle iftar sofrasını paylaşmıştı. Başkan Büyükakın, deprem bölgesinden Kocaeli’ye gelen ve Büyükşehir’in tesislerinde misafir edilen ailelerle de Balyanoz Eğitim Tesislerinde düzenlenen iftar programında buluştu. Başkan Büyükakın ayrıca Kocaeli’nden deprem bölgesine giden ve orada önemli çalışmalar yapan izcilerle de iftar sofrasında bir araya geldi. İzcilere deprem bölgesinde yaptığı çalışmalar için teşekkür eden Başkan Büyükakın, Kocaeli’nde misafir edilen ailelerle de yakından ilgilendi. Kocaeli’nin misafirlerine, ‘’Kocaeli Büyükşehir tüm imkanlarıyla yanınızdadır’’ diye seslenen Başkan Büyükakın, ‘’Siz ayaklarınız üzerinde durana kadar da ne belediyelerimiz ne de devletimiz sizden elini, ayağını hiçbir şekilde çekmeyecek’’ ifadesini kullandı.

"Devletimiz deprem bölgesinden elini hiç çekmeyecek"

‘’DEVLETİMİZ VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR’’

Başkan Büyükakın, Balyanoz Eğitim Tesislerinde gerçekleşen iftarda Büyükşehir’in Kocaeli’de konuk ettiği misafir ailelerle bir araya geldi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Acay’ın da hazır bulunduğu ve samimi bir atmosferde gerçekleşen programda Başkan Büyükakın ilk olarak tüm misafirlerle tek tek selamlaştı, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi ve çocuklarla özel olarak ilgilendi. Hep birlikte oruçların açılmasının ardından bir konuşma yapan Başkan Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir olarak deprem bölgesindeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Başkan Büyükakın, ‘’Geçtiğimiz hafta Darıca Belediye Başkanımızla beraber bölgedeydik. Kahramanmaraş’taydık, Hatay’daydık. Oradaki tüm temaslarımız devam ediyor. Bakanlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte orayı el birliğiyle ayağa kaldırmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Adıyaman’da yapılacak konutların temellerin atıldığını hep birlikte izledik’’ dedi.

"Devletimiz deprem bölgesinden elini hiç çekmeyecek"

‘’SİZLER KOCAELİ’NİN EN DEĞERLİ MİSAFİRİNİZ’’

Deprem haberini alır almaz Büyükşehir’in tüm imkanlarıyla bölgeye intikal ettiğini, kendisinin de bir aydan uzun süre bölgede kaldığını hatırlatan Başkan Büyükakın, Hatay Defne’de çadır kent, hastane ve konteyner kent inşa ettiklerini, ilçenin alt yapısına destek verdiklerini aktardı. Büyükşehir’in tesislerinde kalan tüm ailelerin Kocaeli’nin en değerli misafiri olduğunu vurgulayan Başkan Büyükakın, ‘’İnşallah çok hızlı bir şekilde oralar toparlanacak. Bir sene sonra her şeyin normale döndüğünü hep birlikte göreceksiniz. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Sakın ola ki umudunuzu kaybetmeyin. 1999’da depremin yaşanmış olduğu, depremin yıkmış olduğu bir şehirdesiniz şu anda. Bugünlere o günlerden geldik. Hayat tekrar normale döndü. Hiç ummayacağımız kadar hızlıca normale döndü’’ ifadesini kullandı.

"Devletimiz deprem bölgesinden elini hiç çekmeyecek"

‘’ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ’’

Son olarak Büyükşehir’in Hatay Defne’deki konteyner kentine ailelerin yerleşmeye başladığı ve Antikkapı’nın iftar ve sahur vakitlerinde yemek ikramında bulunduğu bilgisini de aktaran Başkan Büyükakın, sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Bizler inançlı insanlarız. Allah’tan gelene sabrederiz, iman ederiz, isyan etmeyiz. Hep birlikte inşallah birbirimize destek olarak, yardımcı olarak bu zor günleri aşacağız. Sakın ola ki umudunuzu kaybetmeyin. Türkiye’nin bütün insanları birbirinin kardeşidir. Bütün Müslümanlar birbirinin kardeşidir. Birbirimize yardım ederek bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Bundan zerre kadar şüpheniz olmasın. Siz ayaklarınız üzerinde durana kadar da ne belediyelerimiz ne de devletimiz sizden elini, ayağını hiçbir şekilde çekmeyecek. Buna da kalbiniz kanaat getirsin diyorum.’’

 İZCİLERDEN BAŞKAN BÜYÜKAKIN’A TEŞEKKÜR 

Başkan Büyükakın, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü İzcilik ve Doğa Sporları Birimi’nin organize ettiği Antikkapı Seka Bahçe Kır Düğün Salonunda ise izcilerle bir araya geldi. İftar yemeğine AK Parti Kocaeli Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı ve aynı zamanda kulüp önderi Abdullah Binbay ile Kocaeli’nde İzcilik alanında faaliyet gösteren derneklerinin üyeleri katıldı. Büyükşehir Kağıtsporlu izci liderlerinden İsmail Önder Samur, deprem bölgesindeki yaşadıklarını ve düşüncelerini paylaşarak birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve iftar vesilesiyle kendilerini bir araya getiren Başkan Büyükakın’a teşekkür etti. Büyükşehir ile deprem bölgesinde yaptıkları kurtarma faaliyetlerinden dolayı gururlandıklarını ifade eden Samur, “Büyükşehir ile deprem bölgesinde hem izciler olarak gururlandık orada yaptıklarımız işlerle hem de onlara bir nebze yardım etmek için elimizden geleni yaptık. Bu bağlamda Tahir Başkanımın her zaman söylediği gibi ele ele, gönül gönüle, tıpkı Milli mücadele örneği gibi can siper halinde çalışarak deprem bölgesindeki vatandaşlara çok büyük hizmet verdiniz. Bu salonda bulunan liderlerimizin birçoğuyla beraber çalıştık. İyi ki alandaydınız. İyi ki ordaydınız. Ben hep şunu söylüyorum. İyi ki Kocaeli’nde yaşıyorum. İyi ki Kocaeli’nin bir kulübünde izcilik faaliyeti yapıyorum. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu.

"Devletimiz deprem bölgesinden elini hiç çekmeyecek"

‘’DEPREM BÖLGESİNDE BİZİ GURURLANDIRDINIZ’’

Depremin yaşandığı andan itibaren dayanışma içerisinde çalışmaların sürdürdüğünü vurgulayan Başkan Büyükakın, “Depremin ilk olduğu andan itibaren Kocaelili kardeşlerimizle el ele, dayanışma içerisinde kurum ve kuruluşlarımızla, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çalışmalarımızı sürdürdük. Arama Kurtarma çalışmalarında destek veren, katkı sağlayan izci kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizleri deprem bölgelerinde onurlandırdınız. Yıllardır Kocaeli’nde afet bilincini oluşturmaya, arama-kurtarmanın önemini anlatmaya çalışıyoruz. Hazırlıklarımızı sizlerle daha da ilerletelim istiyoruz. Bir hayata dokunmak, bir yaşamın devamına vesile olmak çok güzel bir şey.  İzcilerimizin deprem bölgelerindeki çalışmalarıyla gururlandık. Her zaman izcilerimizin yanında olduk. Bundan sonraki süreçte de yanınızda olmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. Konuşmaların ardında izci dernekleri, Başkan Büyükakın’a plaket takdim etti.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu