Siyaset

Diaz Ankara’da

Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel'in Türkiye'ye düzenlediği resmi ziyaret başladı

Rusya ziyaretinin ardından Türkiye’ye gelen Diaz-Canel, Jose Marti Küba Dostluk Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen buluşmaya katıldı. Buluşmaya Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan’ın yanı sıra, Merkez Komite ve Parti Meclisi üyeleri de katıldı. Küba adına ziyaret gerçekleştiren heyette ise Küba Dışişleri Bakanı, Küba Enerji Bakanı ve Küba Ekonomi Bakanı yer aldı.

Diaz Ankara’da

“Küba devrimi kararlılıkla ve inançla yoluna devam ediyor”

Diaz-Canel buluşmada yaptığı konuşmada Türkiye’de Küba dostlarının imza attığı işlerin kendileri açısından önemine değinirken, Küba Devrimi’nin tüm ablukaya ve emperyalist kuşatmaya rağmen kararlılıkla ve inançla yoluna devam ettiğini dile getirdi. Diaz-Canel, bu mücadelenin, Küba gerçekliğinin duyurulması ve Türkiye’de halka aktarılması konusundaki çalışmaları dolayısıyla Küba dostlarına teşekkür etti.

Diaz Ankara’da

Ziyarette bir konuşma yapa Jose Marti Küba Dostluk Derneği Başkanı Nahide Özkan, Küba Devrimi ve kazanımlarının halka duyurulması konusunda çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan ise yaptığı konuşmada Küba Devrimi’nin kararlı mücadelesinin, ablukaya karşı direnişinin güçlenmesi konusunda ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu