Güncel

DİSK Kocaeli Mitingine Lastik-İş damgası

“Vergide Adalet” sloganıyla başlatılan DİSK’in Ankara yürüyüşünün Kocaeli ayağında Lastik-İş üyesi işçiler ön plana çıktı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) “Gelirde adalet, vergide adalet” sloganıyla İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı yürüyüş Kocaeli’ye geldi.

Büyük kalabalıkların beklendiği miting, güneşli havaya rağmen cılız kalırken, Lastik- İş Sendikası üyesi işçiler, İzmit İnsan Hakları Parkı’nda gerek tavırları ve gerekse sloganlarıyla ön plana çıktı.

DİSK Kocaeli Mitingine Lastik-İş damgası

“İNSANCA BİR YAŞAM İÇİN”

İzmit İnsan Hakları Parkı’nda konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, vergide adalet için yürüdüklerini söyleyerek, Biz biliyoruz ki işçiler yürürse tüm karanlıklar aydınlık olur. Dün Kadıköy de başlayan yürüyüşümüz her attığımız adımda büyüdü. Tezgah başından gelip bizi karşılayan, en önde yürüyen gençlerle, kadınlarla büyüdü.

DİSK Kocaeli Mitingine Lastik-İş damgası

DİSK Kocaeli Mitingine Lastik-İş damgası

Hayat pahalılığına karşı, adaletsizliğe karşı tek başına yürüyemeyeceğimizi biliyorduk. Sınıf dayanışması ile bu yürüyüş büyüyor. Ürettiğimiz değerden payımızı almak, vergide adalet, alım gücümüzün her geçen gün düşmemesi için, 7 bin 500 lira ile geçinmek zorunda bırakılan emekliler için yürüyoruz. İnsanca yaşamak için yürüyoruz” dedi.

DİSK Kocaeli Mitingine Lastik-İş damgası

BİNLERCE KİŞİ BEKLENİYORDU

Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) ‘in İstanbul- Ankara yürüyüşünün Kocaeli ayağında güzel havaya rağmen az sayıda katılım oldu. Yaklaşık 300 civarında kişinin katıldığı etkinlikte Emek Partisi Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan ve yöneticileri gözden kaçmadı. DİSK’e bağlı Lastik-İş Sendikası’na bağlı işçiler ise ön plana çıktı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu