Turizm

Doğulu’dan muhteşem performans

30’ncu yılın ilk konseri Bodrum’u salladı

30’ncu yılını dopdolu bir programla kutlayan uluslararası yelken festivali American Hospital The Bodrum Cup, ilk akşamında Türk pop müziğinin en deneyimli isimlerinden Kenan Doğulu’yu Bodrumlularla buluşturdu. Başarılı şarkıcının konserinde herkes hep bir ağızdan şarkılara eşlik etti.

Akdeniz’in en büyük yat yarışı American Hospital The Bodrum Cup’ta Türkiye’nin efsanevi pop şarkıcısı Kenan Doğulu rüzgârı esti. Yalıkavak Marina’nın ana sponsorlu olduğu American Hospital The Bodrum Cup, binlerce kişiyi Kenan Doğulu’ylaYalıkavak Marina’da topladı. 22 Ekim Pazartesi, saat 21.00’de sahneye çıkan Kenan Doğulu, organizasyonun 30. yılında muhteşem canlı performansı ve Baş Harfi Ben, Sımsıkı Sıkı Sıkı ve Çakkıdı gibi şarkılarıyla izleyenlere tadına doyulmaz bir akşam yaşattı.

Bu konserden elde edilen tüm gelir, The Bodrum Cup’ın kurucularından Prof. Dr. Galip Beygüİsen’in anısını yaşatmak ve eğitime verdiği önemi ölümsüzleştirmek için oluşturulan Prof. Dr. Galip Beygu İsen-The Bodrum Cup Eğitim Fonu ile Türk Eğitim Vakfı’na bağışlanacak.

Doğulu’dan muhteşem performans

30’ncu yılına özel uluslararası deniz festivalinin tarihinde bir ilk olan Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge’ın ardından sıra American Hospital The Bodrum Cup’ta. Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge etaplarının kazananlarına ödüllerin dağıtıldığı törenin ardından organizasyon, American Hospital The Bodrum Cup Kampana töreniyle Bodrum yarışlarının geleneksel başlangıcını yaptı. Kampana töreninin ardından Kenan Doğulu, American Hospital The Bodrum Cup’ın ilk gününde unutulmaz bir performans sundu.

Doğulu’dan muhteşem performans

30’ncu yılında uluslararası deniz festivali The Bodrum Cup’ın Amerikan Hastanesi, Four Seasons Hotel ve Yalıkavak Marina gibi çok önemli sponsorlarıyla gerçekleştirdiği festivali tüm hızıyla sürüyor. 30. yılına özel oluşturulan İstanbul – Yalıkavak Marina arası 381 mil uzunluğundaki yarışlarının kazananları, 22 Ekim Pazartesi, saat 20.00’de Yalıkavak Marina’da yapılan Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge ödül töreninde kupalarına kavuştu. Ödül töreninden sonra American Hospital The Bodrum Cup’ın kampana töreni gerçekleşti. Organizasyonun Bodrum’daki yarışlarının başlangıcını temsil eden bu geleneksel etkinlikte The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal ve The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras konuşma yaptı. Kampana töreninin ardından Türk pop dünyasının deneyimli isimlerinden Kenan Doğulu, muhteşem performansıyla American Hospital The Bodrum Cup katılımcıları ve yarışçılarına unutulmaz anlar yaşattı.

Doğulu’dan muhteşem performans

13 Ekim’de organizasyonun ve İstanbul’un tarihinde bir ilk olan ve 25 mega yatın kortejiyle başlayan Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge, 21 Ekim’de yatların Yalıkavak Marina’ya varmasıyla sırayı American Hospital The Bodrum Cup’a bıraktı. Organizasyonun ilk yarışı 15 Ekim Setur Fenerbahçe Kalamış Marina – Kınalıada – Setur Fenerbahçe Kalamış Marina etabını AMERİKAN HASTANESİ STS BODRUM, 16 Ekim’de gerçekleşen ikinci yarışı Setur Fenerbahçe Kalamış Marina – Marmara Adası etabını BODRUM BELEDİYESİ DRAGONFLY, 19 Ekim’deki Midilli – Sakız etabını GARGANTUA, 20 Ekim’de gerçekleşen Sakız – Samos etabını BODRUM BELEDİYESİ DRAGONFLY, 21 Ekim’deki Samos – Yalıkavak Marina etabından oluşan son yarışını ise RANDA birinci bitirdi. Etapları birinci bitiren yatların ekipleri, Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge Ödül Töreni’nde kupalarına kavuştu.

Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge Ödül Töreni’nin ardından American Hospital The Bodrum Cup Kampana Töreni gerçekleştirildi. Denizcilik dünyasının geleneksel fakat çok önemli bir etkinliği olan kampana töreniyle de American Hospital The Bodrum Cup yarışları başladı. American Hospital The Bodrum Cup yarışları 23 Ekim Salı günü Metro Etabı, 24 Ekim Çarşamba günü Prof. Dr. Galip Beygü İsen Etabı, 25 Ekim Perşembe günü Anadolu Sigorta Etabı, 26 Ekim Cuma günü Amerikan Hastanesi Etabı ve 27 Ekim Cumartesi günü Opet etabından oluşuyor. Kampana töreninde konuşan The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal ve The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, tarihi bir ana imza attıklarını ve 30 yıl boyunca Bodrum’un ve Türkiye’nin tanıtımına sağladığı katkıları ve uluslararası boyutunu ele aldı.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu