Güncel

“Ecevit, siyasetin sembol isimlerindendir“

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, CHP’nin 3. Genel Başkanı eski Başbakan Bülent Ecevit’in 12. Ölüm yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı

Andız açıklamasında şunlara yer verdi: “5 Kasım 2006 tarihinde ebediyete intikal eden partimizin 3. Genel Başkanı ve eski Başbakanlarımızdan Bülent Ecevit’i ölümünün 12. Yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum diyen CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “ Bülent Ecevit; ilkeli, dürüst siyaset anlayışı, birleştirici, halkçı kimliği ile gönüllerde taht kuran siyasetin sembol isimlerindendir.

Yaşamını demokrasi, ve özgürlük mücadelesine adayan, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini kendisine yol edinen Bülent Ecevit, emekten ezilenden yana siyasetiyle, ülkemizin gelişmesine ve çağdaşlaşmasına önemli katkılarda bulunmuştur diyen CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Bülent Ecevit; ilkeli, dürüst siyaset anlayışı, birleştirici, halkçı kimliği ile gönüllerde taht kuran siyasetin sembol isimlerindendir.

Türk siyasetinin önemli liderlerinden, cumhuriyet ve cumhuriyet devrimlerinin tavizsiz savunucusu Ecevit, hem dış politikada, hem de iç politikada hep onurlu ve dik durmuştur. Hiçbir zaman hiçbir gücün karşısında eğilmeyen, cesur tavrı ve mütevazi yaşamı nedeniyle dağlara taşlara adı yazılmış, geniş kitleler için “Karaoğlan” haline gelmiştir.

Dürüst, barışçı ve ilkeli duruşu, temiz siyaset anlayışı ile Bülent Ecevit günümüz siyaset adamları için takip edilmesi gereken bir kişiliktir. Ülkemize kazandırdığı ilkeli, temiz siyaset anlayışı ve devlet adamlığı duruşu ile her zaman hatırlayacağımız Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’i aramızdan ayrılışının 12. vefat yıl dönümünde özlem ve minnetle anıyoruz”

 

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu