Güncel

“Ecevit’i özlemle anıyoruz”

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Bülent Ecevit ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel eski Başkanı ve Başbakan Bülent Ecevit’in vefatının 12. yılı nedeniyle CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay bir anma mesajı yayınladı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Örnek bir gazeteci, şair, yazar ve siyasetçi olmanın yanı sıra sevgisini kazandığı halkın kendisine yüklediği birçok ünvanı omuzlayan Bülent Ecevit, 5 kez Başbakanlık görevini yürüten bir isimdir.

Koalisyon partilerinin kendisine getirdiği Cumhurbaşkanlığı teklifini üniversite mezunu olmadığı için reddetmiştir. Hatta teklifi getirenlerin cumhurbaşkanlığı seçilebilme hükmünde yer alan üniversite mezuniyeti şartını değiştirme isteğini de geri çevirmiştir. Kent, köy ayırt etmeden gittiği her yer de halk ile yakın bağlar kurarak vatandaşın içinden biri, halkın Karaoğlan’ı olmuştur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunda Kıbrıs Fatihi diye anılmış, Kıbrıs’ın Yunanistan’a katılmasını önlemek için harekat emri veren isim olmuştur. Fikirleri, kararları, cesareti, halka dokunuşu, naif kişiliği bugün hala konuşulan ve örnek alınan Karaoğlan’ın Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi mitingindeki, ‘Sevgili kardeşlerim, biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil; Kıbrıs’ın topraklarına, Ege’nin deniz yataklarına yazmışız. Biz milliyetçiliği Batı Anadolu’nun haşhaş tarlasına tarlasına yazmışız’ seslenişi, hepimize yol göstermeye devam etmektedir. Halkın Karaoğlan’ı, eski genel başkanımız Bülent Ecevit’i vefatının 12. yılında saygı ve minnetle anıyorum”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu