Turizm

Egeli turizmcinin yüzü gülüyor

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili iç turizmi hareketlendirdi

Yerli turistler bu bayram tatilinde de Ege’yi tercih etti. Ege Bölgesi’ndeki konaklama tesislerinde doluluk yüzde 100’lere ulaştı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, dokuz günlük tatilde 5 milyon kişinin seyahat edeceğini, ekonomiye 9 milyar liralık canlılık katacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Tatilcilerin kısa süreli Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı tatilinde de Ege Bölgesi’ni tercih etmesi Egeli turizmcileri mutlu etti. Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde vatandaşların Kuzeyde Assos’dan güneyde Fethiye’ye uzanan coğrafyayı tercih etmesi nedeniyle bölgedeki konaklama tesislerinde boş yer kalmadı.

Egeli turizmcinin yüzü gülüyor

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, kuzeyden güneye, pansiyonlar ve butik otellerden beş yıldızlı otellere Ege’deki turistik tesislerin yüzde 100 doluluk oranını yakaladığını söyledi. Ege Bölgesi’nin yerli tatilcilerin göz bebeği olduğunu anlatan İşler, bölgenin iklimi, gastronomi zenginliği ve özellikle yaşam tarzıyla tatil tercihlerinde öne çıktığını dile getirdi.

 

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu