Siyaset

“Ekonomik kriz vardır, doğrudur”

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Ekonomik kriz vardır doğrudur. T.C. Devleti ekonomik savaş veren bir devlettir” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın ünlü partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü, “Bilindiği gibi il teşkilatlarımız 17 Eylül tarihiyle seçim çalışmalarına başladı. Çeşitli sivil toplum kurum ve kuruluşları, muhtar ziyaretlerimiz ve 40×40 çalışmalarımız sürüyor. Yaptığımız saha programlarında Sayın Genel Başkanımızın milletimizin gönlüne girmeyi nasıl başardığını görmekteyiz” diye konuştu.

“BASINDA YER ALMAMASINI KINIYORUZ”

Başkan Ünlü geçtiğimiz hafta Halide Edip Adıvarspor-Kocaelispor maçında stada alınmayan taraftarların daha sonra MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın görüşmeleri sonrası stada girmesi hakkında, “Sayın Milletvekilimizin stada giremeyen taraftarlara sahip çıkması ve taraftarların sahaya girmesi takdire şayandır. Sayın milletvekilimizin, emniyet, bakanlık ve valilik ile iletişime geçerek bu tavrı göstermesi takıma sahip çıkmaktır. Esenler’de oynadığımız Halide Edip Adıvar maçında Kocaelispor yönetiminin Saffet Sancaklı’ya teşekkür etme açıklamasından başka bir şey basında yer almamıştır. Bazı milletvekillerinin sadece maçı izlemesi bile haber olurken bu durumun basında yer almamasını kınıyoruz” dedi.

“İLGİLİ MÜDÜRLÜKLERİN EKSİKLİKLERİDİR”

Sözlerini sürdüren Ünlü, “Özellikle İzmit İlçe Sağlık Müdürü’nün Cumhur İttifakı ruhuna yakışmayan, tasarruf tedbirinin olduğu bir dönemde yaptığı savurganlık hakkında henüz hala İl Sağlık Müdürlüğü’nden bir açıklama yapılmamıştır. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Muhtarlarla yaptığımız toplantılarda da internetin gitmediği yerlerdeki sıkıntıları duyuyoruz. Bu konu ile de ilgiliyiz. İstanbul’un gırtlağı olan Kocaeli’de bu tür problemlerin hala çözülmemiş olması ilgili müdürlüklerin eksiklikleridir. Burada hala interneti olmadığı için şikayet eden vatandaşımız varsa SEPAŞ’ın eksikliği dile getiriliyorsa, ilgili müdürlüklerin biz ne yapıyoruz demeleri gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİK SAVAŞ VERİLMEKTEDİR”

Geçtiğimiz günlerde Hereke’de ekonomik sıkıntıda olduğu için intihar eden ve sonrasında bunun haberini yapan Gazeteci Ergün Demir’in gözaltına alınması ile ilgili de konuşan Ünlü, “Ekonomik kriz vardır, doğrudur. Benim ülkem bu konu ile mücadele etmektedir. T.C. Devleti ekonomik savaş veren bir devlettir. Her gazeteci de yaptığı haberlerden  sorumludur. 15 Temmuz öncesi ve sonrası konusunda gazetecileri de uyarmışımdır. Bu haber infial yaratacak şekilde bir başlıkla çıksaydı, yalnızca çocuğuna pantolon alamamasına odaklanmasaydı, bugün o gazeteci arkadaş da gözaltına alınmazdı” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANIMIZIN HER TALİMATINA HAZIRIZ”

Yerel seçimlerde ittifak konusuyla ilgili de konuşan Ünlü, “MHP seçim çalışmalarına başlamıştır. Biz tüm altyapılarımızı kurduk. En hazır parti biziz. Bugün kamuoyundan takip ettiğimiz üzere yerelde ittifak görüşmeleri bir masa etrafında tartışılmaktadır. Ancak bizim için önemli olan Sayın Devlet Bahçeli’nin il başkanlarına vereceği talimatlardır. Kamuoyu bir ittifak isteyebilir ancak partimizin genel başkanının talimatı beklenmektedir. Her talimata hazırız ve her ilçe de aday göstermeye hazırız. Bizim tökezlememizi bekleyenler hiçbir zaman emeline ulaşamayacaktır. MHP içerisinden 10 parti de çıkarsalar, yine istediklerini başaramayacaklar” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu