Güncel

Ellibeş, yıkımları yerinde inceledi

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin genişletilmesi çalışmaları kapsamında hukuki süreç tamamlanmış ve gerekli bina kamulaştırmaları yapılmıştı

Bunun üzerine yolun genişletilmesine engel binaların yıkımına başlandı. Ekipler cadde de geniş güvenlik önlemleri alarak yıkımı sürdürüyor.

Gölcük’ün trafik düzeni açısından önem arz eden, merkezi Kavaklı’ya, otogara, adliyeye bağlayan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nin genişlemesi için hayata geçirilecek projede artık engel kalmadı. Sabah saatlerinde başlayan yıkım için ekipler geniş güvenlik önlemleri alırken, yol trafiğe kapatıldı, giriş çıkışlar engellendi ve sonrasında yıkım aracı, tazyikli suyun yardımı ile yıkıma başladı. Daha önce kamulaştırması yapılarak yıkımına başlanan binalar sayesinde yol genişletilerek sürekli sıkışan trafikte rahatlamış olacak. Çalışmalara Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, katılarak yıkımı yerinde izledi.

Ellibeş, yıkımları yerinde inceledi

Gölcük için önemli bir çalışma yaptıklarını belirten Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Donanma Kenti şirin Gölcük’ümüz, her gün yenilenmesini, yeniden yapılanmasını sürdürmeye devam ediyor. Üzerinde bulunduğumuz Gölcük’ün ana caddelerinden olan Mareşal Fevzi Çakmak Caddesini bölünmüş yol haline dönüştürmek hedefimizdi.

Bundan önceki hedeflerimizi nasıl başarıyla uygulamaya soktuysak, sıra bu projemizin uygulanmasına gelmişti. Mareşal Fevzi Çakmak Caddemiz Adnan Menderes Bulvarı ile kesiştiği noktadan itibaren bölünmüş yol olarak Donanma Caddesine kadar bağlanmış olacak. Bu cadde üzerinde istimlakler bitirildi. Şu anda istimlak edilen binaların yıkımı başarıyla sürdürülüyor. Allah nasip ederse yıkım başarıyla sonuçlandıktan sonra uygulamaya geçilerek Mareşal Fevzi Çakmak Caddemiz, Adnan Menderes Bulvarı ile Donanma Caddesi arasındaki kesimi ile bölünmüş yol olarak hizmete açılacak. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu