Güncel

“EMEP’in başlatmış olduğu çalışma çok kıymetli”

Emek Partisi'nin "Deprem Hazırlık Ekipleri" çalışması kapsamında Darıca’da kurulan ekip ilk yardım eğitimi aldı.

Geçtiğimiz günlerde Emek Partisi (EMEP) Darıca İlçe Örgütünde gerçekleştirilen deprem gündemli toplantıda beklenen Marmara depremine karşı alınacak önlemler ve yetkililerin atması gereken adımlar tartışılmıştı. Toplantıda, parti binasının bulunduğu Fevzi Çakmak Mahallesinde “Depreme Hazırlık Ekibi” kurulması kararlaştırılmıştı. Ekibin aldığı kararlardan biri olan ilk yardım eğitimi haftasonu gerçekleştirildi.
 
“DEVLETİN YAPMASI GEREKENİ YAPIYORUZ” 
Çeşitli iş kollarından işçilerin ve Darıcalı gençlerin katıldığı uygulamalı ilk yardım eğitimi, ilk yardım uzmanı, Kocaeli İl eski Başkanı Güner Kizir’in katılımıyla EMEP Darıca İlçe Örgütünde gerçekleştirildi. Yapılan çalışmaların önemine değinerek konuşmasına başlayan Kizir, “EMEP’in başlatmış olduğu çalışma gerçekten çok kıymetli. Devletin yerine getirmesi gereken şeyi yapmaya çalışıyoruz” dedi.
"EMEP'in başlatmış olduğu çalışma çok kıymetli"
“İlk yardımın ilk kuralı, bilmiyorsan dokunma” diyen Kizir, “İlk yardım olay yerinde yapılır. Tıbbı, araç gereç aranmaksızın yapılan yardımdır. İlk 5 dakika çok değerlidir. Sağlık personelinin müdahalesi gerçekleşinceye kadar geçen süredir. Doğru bildiğimiz çok yanlış var. Eğer bir kişi öksürüyorsa nefes alıp veriyordur. Ona dokunmayın, su içirmeyin. Böyle bir durumda kişiye hemlik manevrası yapılır” diye konuştu.  Kizir daha sonra çeşitli ilk yardım tekniklerini uygulamalı olarak da anlattı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu