Siyaset

Emeplilerden  Flormar’a dayanışma ziyareti

Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl ve Gebze İlçe Örgütü, Flormar işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) bulunan Flormar fabrikasında çalışan işçiler Petrol-İş’te örgütlenmiş ve işten atılmıştı. Direnişlerini 156. gününde de devam ettiren işçilere EMEP ziyarette bulundu. Okullar açılmadan işçilerin çocukları için kırtasiye kampanyası başlatan EMEP, ülkenin birçok yerinden gelen malzemeleri 13 Eylül’de işçi çocuklarına ulaştırmıştı. Bugün ise maddi yardımda bulunuldu.

Londra’dan DAY-MER, Stuttgart, Hamburg ve Münih’ten DİDF, Hamburg Mücadeleci Sendikacılar Platformu ve Yunanistan’dan akademisyenlerin çeşitli etkinliklerle bir araya getirdikleri maddi yardımı Flormar işçilerine ulaştıran EMEP, dayanışma içerisinde kalacağını belirtti. EMEP’i alkışlar ve “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganıyla karşılayan Flormar işçileri, direnişlerine kararlılıkla devam ediyor.

“DAYANIŞMA DİRENİŞİN KAZANIMLA SONUÇLANMASI İÇİN VAR”

Ziyarette konuşan EMEP Kocaeli İl Başkanı Arzu Erkan, işçi sınıfının uluslararası birlik ve beraberliğine inandıklarını ifade ederek, “Avrupa’da bizler gibi alın teri döken işçi kardeşlerimizin dayanışmasıdır bu. Flormar’daki kazanım nasıl Türkiye işçilerinin kazanımı olacaksa, dünya işçilerinin de kazanımı olacak” dedi.

Ekonomik krizin faturasını işçilerin kabul etmeyeceğini belirten Erkan, “Ersin Turhanlar, İsmail Devrimler hayatına son vermesin diye, ekonomik krizin faturasının biz emekçilere çıkartılmaması için yan yana gelmekten, örgütlenmekten başka şansımız yok. Bu dayanışmanın kendisi bu direnişin kazanımla sonuçlanması için var. Siz kazandıkça bu ülkenin işçi sınıfı en temel hakkını kazanmış olacak. Patronlara karşı emekçiler dimdik olmayı başaracak. Biz işçi sınıfının partisi olarak Flormar’la dayanışmayı bir görev olarak görüyoruz. Bu ve benzer dayanışmalarımız devam edecek. Kazanacağınıza olan inancımız tamdır” diye konuştu.

Emeplilerden  Flormar’a dayanışma ziyareti

“EMEK PARTİSİ SINIFTAN YANA”

Ziyarette söz alan Petrol-İş Gebze Şube Başkan Yardımcısı Şivan Kırmızıçiçek, “Direnişe başladığımız ilk günden beri Emek Partisi bizlerle hem maddi hem de manevi dayanışma içerisinde oldu” dedi. 156 gündür direnişte olduklarını hatırlatan Kırmızıçiçek, “Emek Partisi’nin kırtasiye dayanışması da bizim için çok değerliydi. Bugün de yurtdışından dostlarımızın bizler için bir araya getirdiği maddi yardımı bize ulaştırdılar. Yaşayarak öğrendik ki Emek Partisi sınıftan yana. 156 gündür burada direnişteyiz, kimin yanımızda, kimin karşımızda kimin de görüntü vermek için burada olduğunu çok iyi gördük. Biz kazanacağımıza inanıyoruz, kazanırsak bütün işçi sınıfı kazanacak” ifadelerini kullandı. Önceki gün bir karar aldıklarını hatırlatan Kırmızıçiçek, “Emek Partisi’nin bizlere ulaştırdığı ihtiyaç fazlası kırtasiye malzemelerini Batman’ın Sason ilçesinde bir köy okuluna göndereceğiz, bunun kararını işçi arkadaşlarla birlikte aldık” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu